Aliexpress'ten elektronik sigara alınır mı? Elektronik sigara gümrükten nasıl geçer? (Tavsiye)

Aliexpress'ten elektronik sigara alınır mı? Elektronik sigara gümrükten nasıl geçer? (Tavsiye)
Aliexpress'ten elektronik sigara alınır mı? Elektronik sigara gümrükten nasıl geçer? (Tavsiye)

Bu aralar en çok gelen sorulardan Aliexpress'ten elektronik sigara alınır mı? ve Elektronik sigara gümrükten nasıl geçer? (Tavsiye) sorularına yanıt vereceğim.

Aliexpress'ten elektronik sigara alınır mı?

Tek cümle ile lafı uzatmadan, eveleyip gevelemeden; Aliexpress'ten elektronik sigara almak, ithalatı yasak ürünlerden birini almak...

Alınır ama nasıl alınır?

Elektronik sigara gümrük ve ticaret bakanlığı'nda yasaklı ürünler listesindedir. Birkaç azınlık ülkede kullanımı ve satışı serbest olan bir ürün ülkemizde yasak ithal ürünler arasında. Yetmezmiş gibi elektronik sigara likiti ve yedek parçalarıda yasak listesinde.

Alırken birkaç şeye dikkat etmek, ürününüzü geri çevrilmeden ve kısa sürede teslim almanıza olanak sağlar. Alınır ama, bu satın alma ve almama ile ilgili bir kıyaslama. Muhakeme değildir.

Elektronik sigarayı ucuza getirteceğim diye Aliexpressten alıp, en az 2 hafta (ki bazen 1 ay'ı bulabiliyor) kargo bekleyip, bu süreçte normal sigaraya devam edip, kar ettiğini sanmanın muhakemesini kendiniz yapın.

Elektronik sigara gümrükten nasıl geçer?

Bir arkadaşım elektronik sigarayı aldığı satıcı ile irtibata geçip ürünü ona hediye olarak göndermesini rica etmişti. Sigara eline ulaşmıştı. Sigaranın fiyatı 2017 gümrük limitini aşmamış (biliyorsunuz gümrük limiti 30 euroya düşürüldü) tabi.

Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim, aldığınız ürüne gümrük vergisi çıkar mı? Vergi çıkarsa ne kadar ücret çıkar vb. konularda kolay yoldan hesaplama yapmak için yeni projelerimden olan http://gumrukvergisi.hesaplamasistemi.com/ gümrük vergisi hesaplama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bu sonuca göre denemeye değer mi bilmiyorum. Herhangi bir nedenden ötürü ürün elinize gelmezse paranızı aliexpress iade ediyor, bunu da belirtip sizi konu ile başbaşa bırakıyorum.

Umarım faydalı bir makale olmuştur.

Diğer Aliexpress ve Yurtdışı Alışveriş Tecrübelerim


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

  1. profilMetehan Atmaca

    Ben elektronik sigara sipariş ettim ve yaklaşık 35 gün geçti Sivas ta yaşıyorum ve kargom şu an Istanbul da gozukuyor yaklasik 20 gündür Istanbul da bekliyor ne yapmam gerekiyor

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *