Aliexpress mallarını taşıyan yük gemisi battı

Aliexpress mallarını taşıyan yük gemisi battı

İyice aliexpress ustası yaptınız beni, sorular ve çözümleri ile uğraşmaktan. :) Bugün sosyal medya da Aliexpress mallarını taşıyan yük gemisi battı diye bir caps ilettiler bana.. Caps'i de aşağıya ekledim görmeyen arkadaşlar da görsün diye. Ulan gördüğüm an anladım bunun espiriden ibaret olduğunu. Böyle tedirgin alışverişin keyfi olmaz arkadaşlar. Rahat olun. Mallarınız batsa bile rahat olun. Bunu aliexpress düşünsün. Öyle birşey de olmaz zaten.. Niye mi? Öyle bir durum yok çünkü, yazıyı okuduktan sonra anlayacaksınız.

aliexpress gemisi battı

Araştırmadan etmeden her haberin arkasından atlamamayı bir kez daha öğreten güzelim vatanımız Türkiye burası. Bir defa haber mantıken çok saçma, sadece aliexpressin mallarını taşıyan bir gemi yok. Yani bir gemi bir ülkeye veya bir gemi tüm dünyaya dağıtıyor diye birşey yok. Diğer kargo gemileri ile beraber aliexpressin ürünleri de gideceği yere kargolanıyor. Yani olsa bile çinden gelen kargo gemisi battı olurdu haberin başlığı.

İkincisi fotoğrafa bakın. :) Bu fotoğraf Yenizellanda'da karaya oturan bir kargo gemisine ait. Fotoğrafın çekildiği yıl ve haber 2011 yılından.

Haberin detaylarına : Yenizellanda'da Kargo Gemisi Karaya Oturdu bu linkten ulaşabilirsiniz.

O yüzden dert etmeyin, aldığınız ürünler tertemiz yolunda, size doğru koşarak geliyor. Bu caps'i yapan arkadaş popüler olmak için bu konuyu kullanmış ve tamamen uydurmuş.

Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim, aldığınız ürüne gümrük vergisi çıkar mı? Vergi çıkarsa ne kadar ücret çıkar vb. konularda kolay yoldan hesaplama yapmak için yeni projelerimden olan http://gumrukvergisi.hesaplamasistemi.com/ gümrük vergisi hesaplama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir daha böyle haberler duyarsanız sitemi ziyaret edin, gerçeklerden haberiniz olsun.

Umarım bu yazı faydalı olmuştur, keyifli alışverişler Aliexpress canavarları.. :)

Diğer Aliexpress ve Yurtdışı Alışveriş Tecrübelerim

Hafzullah Yıldırım

Merhaba. Ben Hafzullah! Kocaeli'de yaşayan bir yazılım geliştiriciyim. 12 yıldır doğrudan sektörün içerisindeyim. Şu anda Hafzullah.com.tr yazılım firmasının kurucusu ve geliştiricisiyim. İş hayatım, örgün eğitim gören bir üniversite öğrencisiyken başladı. Freelance çalışan olarak birçok web ve masaüstü projesi içerisinde yer aldım. Düzenli olarak altında imzam olan-olacak projeler geliştiriyor, blog yazıyor ve fotograf çekiyorum.

Toplam 1 Yorum

Guler Eliyeva
Guler Eliyeva

18.11.2017 18:41:47

Selam. Ben 13 kasimda bir urun siparis etdim onaylandi sevkiyat bekleniyor yaziyor ve 8 gun icinde kargoya verilmesi gerek ama simdi 3 gun 16 saat kaldi napmaliyim ? Saticiylada iletisim kurdum ve onunda dedigine gore 11.11 kampanyasi icin gecikiyor dedi bana ve bende muster hizmetlerine yazdim onlarda saticiyla iletisim gectiler hatta bana eposta atdilar sizce urunum kargoya verirlermi? Ha bide 17 kasim aksami bir urun daha siparis etdim 18 kasimin sabahi kargoya verildigi yazildi ve sevk edilmeye hazir dustu simdi bakarmisiniz 13kasimdaki urun hala kargoya verilmezken 17 kasimdaki urun kargoya verildi bu ne demek oluyor sizce aldatiliyormuyum ?

Hafzullah Yıldırım
Hafzullah Yıldırım

30.11.2017 14:49:13

Open Dispute yapın yani tartışma açın ve paranızı iade alın. Bu kadar gecikmesi normal değil.

Sende Yorum Yap

Benzer Yazılar