Gelecekte Teknoloji Nasıl Olacak - Kompozisyon

Gelecekte Teknoloji Nasıl Olacak - Kompozisyon

1965 yılında İntelin kurucularından Gordon Moore her yıl işlemciler üzerindeki transistör sayısının iki artacağını söylemişti. Şuana kadar olan teknolojik gelişmeler bu teoriyi doğrular nitelikte. Ve hatta bu teori artık Kuram haline gelmiş vaziyette.

Bizde Moore Kuramında yola çıkarak 2025 yılında beklenen teknolojik gelişmeleri listeledik.

İnsan Beyni Kadar Hızlı Bilgisayarlar

İnsan beyni kadar hızlı bilgisayarlar üretilecek. Yani saniyedeki işlem hızı 100000000000000000 (10 bin trilyon). Bu da yaklaşık olarak insan beyniyle aynı seviye demek.

Dinamik Nesneler

Kendini süren otomobiller, tırlar vs. yaygınlaşacak böylelikle trafik kazaları en aza indirgenecek.

Sanal gerçeklik

2025'de bambaşka bir boyut kazanacak. Mönitörler ve ekranlar ortadan kalkacak. Görüntüyü gözümüzün içindeki bir sanal gerçeklik cihazıyla sağlayacağız.

Yapay Zeka

Rutinlerimizi yapay zeka programlarıyla ve yapay zeka robotlarıyla daha düzenli şekilde gerçekleştirebileceğiz.

3D yazıcılar

2025 yılında 3D yazıcılarla birlikte üretmek isteğimiz herşeyi kolaylıkla hayata geçirebileceğiz. Hayal ettiğimiz bir nesneyi bilgisayardan tasarlayarak 3D yazıcılardan çıkarabileceğiz.

Hafzullah Yıldırım

Merhaba. Ben Hafzullah! Kocaeli'de yaşayan bir yazılım geliştiriciyim. 12 yıldır doğrudan sektörün içerisindeyim. Şu anda Hafzullah.com.tr yazılım firmasının kurucusuyum. İş hayatım, örgün eğitim gören bir üniversite öğrencisiyken başladı. Freelance çalışan olarak birçok web ve masaüstü projesi içerisinde yer aldım. Düzenli olarak ekibim ile altında imzam olan-olacak projeler geliştiriyoruz.

İlk Yorumu Sen Yap

Benzer Yazılar