Aliexpress nedir?

Aliexpress nedir?
Aliexpress nedir?

Aliexpress Nedir?

Aliexpress, 2010 yılında Alibaba Group tarafından, Çinli üretim yapan şirketlerin yabancı ülkelere ve iş adamlarına ürün satacakları bir B2C platformu olarak başlatıldı.

Hangzhou merkezli Alibaba Group, yerli B2C pazarına Taobao  ve  Tmall gibi ürünlerle hakim olan dev bir Çinli e-ticaret şirketidir. Aliexpress'in gerçek anlamda son 3 yıldır bir tırmanışı var. Eylül 2014'te New York'ta şimdiye kadar yapılan en büyük halka arzı başlattıklarında, nihayet gerçek anlamda dünya çapında tanınır hale geldi.

AliExpress; milyonlarca ürünün doğrudan son kullanıcılara satılabileceği çevrimiçi ve uluslar arası dünyanın en büyük alışveriş sitesidir. Aliexpress'te, en küçük siparişinizde bile toptan fiyatına çok düşük maliyetlere çok sayıda ürün satın alabilirsiniz.

İnternet kullanımı her geçen gün artmaya devam ederken, kullanıcıların internet üzerindeki deneyimleride artmaya başladı. E ticaret siteleri artan bu kullanıcı kitlesine daha iyi hizmet sunabilmek için ürün ve hizmet yelpazesini arttırdı. Hatta abartanlar dahi oldu. Bu deneyimli kullanıcı kitlesi zamanla yurtiçinde benzer ve aynı kalıp ürünlerden kopup; daha farklı, daha zekice tasarlanmış ve daha ucuz ürünler için, kendilerini ve alışveriş sevdalarını uluslararası arenaya taşıdılar. Bunlara ben de dahilim.

"Dünyanın fabrikası" olarak anılan Çin'in rolü bu konuda çok büyük. Çinde çok sıkı şartlar altında kurulan Aliexpress, tüketicilerin doğrudan çok cazip fiyatlarla kaynaktan ürün satın almalarına yardımcı oluyor. Direkt satıcı ile alıcıyı kendi güvenliğinde buluşturuyor.

Çok çok ilginçtir, Aliexpress, Anavatanı Çin'deki tüketicilerin yani kendi vatandaşlarının bu platformdan satın almalarına izin vermiyor ve ve daha da ilginçtir ki Çinli olmayan kişilerin ve şirketlerin bu platform üzerinden mağaza açmalarına izin vermiyor. Yani anlıyoruz ki burada tek amaç ihracat. Satıcılar Çinli, Alıcılar Çin dışındakiler. Şunu bir biz yapamadık! Neyse..

Diğer Aliexpress ve Yurtdışı Alışveriş Tecrübelerim


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *