Ptt yurt dışından gelen kargo gümrüğe takılırsa?

Ptt yurt dışından gelen kargo gümrüğe takılırsa?
Ptt yurt dışından gelen kargo gümrüğe takılırsa?

Merhaba arkadaşlar, 2017'de gümrük limiti biliyorsunuz değişti. 70 Eurodan 30 Euroya indirilmişti. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için lütfen şu yazımı Yurtdışı gümrük limiti 2017 inceleyin.

Bu sebeple bu düşüşü takip edemeyen birçok kullanıcının son 1 ay içinde kargolanan ürünleri gümrüğe takıldı. Peki gümrüğe takılan bir ürün olduğunda durum ne olacak?

Hiç korkuya gerek yok.

Kargonuzu yine PTT kargo ile teslim alacaksınız. Şubeye geldiğinde kargonuz ki gelecek yine, gümrük vergisini ürün fiyatı üzerinden %20-18 arasında vergisini ödeyerek ürününüzü teslim alabilirsiniz.1500 Euroya kadardır bu limit. 1500 euro üzerindei ürünler yurt dışından bu kadar basit getirilemez.

Aldığınız ürüne gümrük vergisi çıkar mı? Vergi çıkarsa ne kadar ücret çıkar vb. konularda kolay yoldan hesaplama yapmak için yeni projelerimden olan http://gumrukvergisi.hesaplamasistemi.com/ gümrük vergisi hesaplama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Aliexpress ve Yurtdışı Alışveriş Tecrübelerim


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

 1. profilAhmet UYSAL

  Merhaba aliexperess ten ekim ayında aldığım 1$-4$ arasındaki ürünler yaklaşık 3 aydır gümrükte bekliyor. 2017 yılında verdiğim 3 spariş elime ulaştı 5 tanede beklemede sık sipariş verdiğim için gümrüğe takılmış olabilir mi. yoksa yıl sonu olduğu için mi böyle oldu. ptt den herhangi bir bildirim gelmedi.

 2. profilFreelancer51

  Amerika dan alışveriş yapacak olursanız ürününüzü kargo şirketleri ile daha uygun fiyata getirtebilirsiniz. Hem çok uygun fiyat hem de ücretsiz tekrar paketleme ve görüntü/resim gönderme hizmeti var.

 3. profililkay

  şahış firmam var ticari amaçlı ürün getirsem 10 10 paket şeklinde 50 şer dolarlık gümrük bedellerini ödesem kapıma kadar gelirmi yoksa gümrüğe gidip işlem yapmam gerekirmi

 4. profilFatma Öztürk

  Merhaba bir sorum olacak AliExpress den sipariş verdim fakat sonradan farkettim sistemde eski numaram kayıtlı bu durumda nasıl bir yol izleyebilirim bilgilendirirseniz çok memnun olurum teşekkürler.

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *