Aliexpress Kargo Kaç Günde Gelir?

Aliexpress Kargo Kaç Günde Gelir?
Aliexpress Kargo Kaç Günde Gelir?

Merhaba arkadaşlar!

Bir aliexpress tecrübesi olan yeni bir yazı ile bu mecrada yen olan arkadaşları bilgilendirmeye devame diyoruz.

Aliexpress'ten ürün siparişi sonrası en sıkıcı kısmı bekleme süresi ile başbaşa kalıyoruz. Üstelik doğru düzgün bir kargo takibi imkanı da yok. Çoğu zaman ürünüm hala Chine'da görünürken elime ulaşmış oluyor.

Ama edindiğim bir tecrübe var o da normal shipping method ise kargonuz, veya aliexpress shipping method da yazabilir.. Ve ücretsiz kargo ise ortalama olarak 3 hafta ile 4 hafta arasında elinizde oluyor. Bu aradaki bir haftalık oynama süresi de Türkiye içerisindeki lokasyonunuza göre değişir. Örn. İstanbul 3 Hafta ise, Kayseri 4 Hafta olabilir.

Aldığım ürünlerin (bugüne kadar 41 ürün) ortalama gelme süreleri 26 gündür.

Kargo ücreti olan özel kargolu ürün alırsanız da, (Örn. UPS) kargonuz 3 günde elinizde olabiliyor. Bu bir atma bilgi değidir. Bizzat tarafımdan tecrübe edilmiş bir bilgidir. Aliexpress'ten sipariş verdiğim 62 Dolarlık ürün tam 3 gün sonra elimde oldu. Şok oldum. Çünkü Türkiye içerisinde internetten yaptığım bir alışveriş bile en erken 3-4 gün sonra elimde oluyorken, bu hızı hala anlayabilmiş değilim. Sizlerle de paylaşmak istedim.

Diğer Aliexpress ve Yurtdışı Alışveriş Tecrübelerim


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

 1. profilBerke Kahraman

  Merhaba Hafzullah Bey. Ben Aliexpress Üzerinden Aliexpress Standart Shipping İle Bir Ürün Aldım. Takip Bilgisi Kısmında Aliexpress Standart Shipping Yazıp UR ile Başlayıp YP ile biten bir kargo takip numarası var. Bu Türkiye'de Takip Edilebilir mi ? Teşekkürler (Yeni Sipariş Verdim)

 2. profilÖztürk

  Aliekspresten çoklu ürün almak isitiyorum fakat her ürün için ayrı kargo ücreti alınıyor neden tek seferde kargo ücreti alınmıyor ? Hepsini aynı anda sipariş veriyorum sonuçta

  • Hafzullah YILDIRIM

   Aliexpress kendi ürün satan bir web sitesi veya kuruluş değil, içerisinde satıcıları barındıran bir çatı konumunda bir web sitesi. O yüzden birçok satıcı var bünyesinde. Siz bu farklı satıcılardan ürünler aldığınız için her satıcı ürününü kendi kargoluyor.

 3. profilyasin Karslıoğlu

  Ocak 30 da sipariş verdim 4 Şubat oradan çıkmış PTT gümrüğe ne zmn gelir taşıma halinde gösteriyor şuan 19 Şubat ve hala PTT takipte ürünün geldiği görünmüyor sizce ne zmn ürün gümrükte ve benim elimde olur.

 4. profilTuran karademir

  Ben yaklaşık 2 ay önce motor için manetler yani fren sistemi sipariş ettim hala gelmedi ve siparişi hesab olmadım yaptım ve siparişi vermedim acaba ne zaman gelir

 5. profilDerya uslu

  Mlk kargoyla kac gun de geliyor

 6. profilVeysi inanç

  Bir saat aldım 5gün içerisinde tealim edilir diyor ayrıca edilmezse paran iade diyor ama teslimat bilgikerine bakoyorum herşey bekşemede yazıyor. Açıklama varmı?

 7. profilMehmet Arslan

  Merhaba Hafzullah Bey, Portekiz'e Ali Ekspres teslim süresi ne kadardır biliyor musunuz?

 8. profilLara 55

  Ben bugün sipariş ettim 6 aralık ne zman elimde olur 9. profilEnes yaldız

  Ben Ali Baba sitesi neden telefon alacağım sizce güvenilir olurmu bi de kaç gün de gelebilir

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *