China Post Registered Air Mail Kaç Günde Gelir?

China Post Registered Air Mail Kaç Günde Gelir?

Merhaba Arkadaşlar! Sizce China Post Registered Air Mail Kaç Günde Gelir?

Aliexpress tecrübelerimden sizlerle vakit buldukça paylaşmaya çalışıyorum.

Aliexpress, Alibaba gibi bir web sitesi üzerinden Çin'den bir ürün aldınız ve ücretsiz kargo'lu bu ürün China Post Registered Air Mail ile size ulaştırılmak üzere yola çıktı. Aldığınız bu ürün China Post Registered Air Mail ile Kaç Günde Gelir?

China Post Registered Air Mail Çin'den Türkiye gümrüğüne kadar ulaştımakla görevli, daha sonra gümrük işlemleri yapılıp kargo PTT tarafından teslim alınıyor. Bunu belirtmekte fayda var çünkü bazı arkadaşlar Chine Post Türkiye Şubesi gibi şeyler soruyorlar.

Kaç günde gelmesi konusu ise daha önceki Aliexpress Kargo Kaç Günde Gelir başlıklı yazımda da belirttiğim gibi bugüne kadar almış olduğum 40+ China Post Registered Air Mail ile postalanmış ürünün ortalama elime ulşama süresi 26 gündür. 3 Hafta ile 4 Hafta arasında mutlaka elimde oluyor.

Siz bu ortalama değeri göz önüne alarak kargonuzu 26 Gün de elinizde olacakmış gibi planlayabilirsiniz.

China Post Registered Air Mail Takip (Track)'i Nasıl Yapılır?

Bu belirteceğim yöntem sadece Chine Post Registered Mail için geçerli değil, tüm yurt dışı alışverinizdeki kargolarınızı bu siteden takip edebilirsiniz. Size verilen Tracking Number yani Takip Numarasını http://www.17track.net/tr adresinde anasayfadaki metin kutusu içerisine yapıştırarak sorgulayabilirsiniz.

Diğer Aliexpress ve Yurtdışı Alışveriş Tecrübelerim

Hafzullah Yıldırım

Merhaba. Ben Hafzullah! Kocaeli'de yaşayan bir yazılım geliştiriciyim. 12 yıldır doğrudan sektörün içerisindeyim. Şu anda Hafzullah.com.tr yazılım firmasının kurucusu ve geliştiricisiyim. İş hayatım, örgün eğitim gören bir üniversite öğrencisiyken başladı. Freelance çalışan olarak birçok web ve masaüstü projesi içerisinde yer aldım. Düzenli olarak altında imzam olan-olacak projeler geliştiriyor, blog yazıyor ve fotograf çekiyorum.

Toplam 1 Yorum

Alisan
Alisan

19.07.2018 16:35:21

Merhabalar güzel bir yazı yazmışsınız öncelikle elinize sağlık. Kendi deneyimlerinden birkaç şey paylaşmak istiyorum. Ben yaklaşık olarak Aliexpress ten 4 senedir alışveriş yapıyorum. Turkey Post ve ePACKET olayından önce ben de China Post Registered Air Mail kullanıyordum. Registered air mail China Post un takipli olarak sunduğu bir kargo yöntemidir. Ucuz olması nedeniyle birçok kez kargolarımı Registered Air Mail ile getirttim. Bugüne kadar hiçbir problem yaşamadım diyebilirim. Bu kargonun en önemli sorunu kaç günde gelip gelmeyeceği belli olmuyor. O nedenle acil durumlarda kullanılmasını pek önermem. Genel olarak Registered Air Mail ile ilgili detaylı bilgileri ***************** bu adresten bulabilirsiniz.

Sende Yorum Yap

Benzer Yazılar