Google'nin kurucularından Sergey Brin'in minimalist hayatı

Google'nin kurucularından Sergey Brin'in minimalist hayatı

Sergey Mihailovich Brin; 1973 Rusya doğumlu ABD'li - Yahudi girişimci Stanford'da doktora yaparken, arkadaşı Larry Page ile birlikte Google arama motorunu yaptı ve Google şirketini kurdu.

google un kurucusu

Hâlen Teknoloji başkanı ve yönetim kurulu üyesi olan Sergay Brin 18,7 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 100 insanından biridir.

Bill Gates (Microsoft'un kurucusu), Larry Page (Google'un kurucusu) ve Mark Zuckerberg (Facebook'un kurucusu) ile birlikte sadece kendi çabasıyla milyarder olan 4 kişiden biridir ve buna rağmen hâlâ iki odalı bir evde kiracı olarak yaşamakta, lüks olmayan Toyota marka bir araba kullanmakta ve işe ise patenle gidip gelmektedir.

Ortalık Mark Zuckerberg ve Facebook haberlerinden geçilmezken, kendilerini ucuz haber sitelerinde neredeyse hiç görmemediğimiz Larry Page ile kendisine olan saygımız gittikçe artıyor. Çünkü adam gerçekten mütevazı bir hayat yaşıyor.

googlun kurucusu

Yukarıdaki fotoğrafta yine sıradan insanlar gibi toplu taşıma aracı kullanırken Sergey Mihailovich Brin'i görüyoruz.

Adamın elinde poşet var poşet.. Kafasında bere, elinde poşet..

Şu an kendisi 39.2 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 12. kişisi olan Google'ın kurucu ikilisinden biridir. 6 yaşındayken ailesi Rusya'dan Birleşik Devletler'e göç etmiş. Stanford'da doktora yaparken Google'ın ilk adımlarını atmışlar.

Google'ın piyasa değeri dünya üstündeki 193 ülkenin çoğundan daha değerli!

Bu paranın 20 de 1'inden daha da az parası olan Ali Ağaoğlu ile bu adamı bir kıyaslayın size zahmet, uğraştırmayın beni.

Hemen hemen tüm makalelerimde bir sonuç kısmı yazarım ama bu makalede sonuç kısmı size ait..

Hafzullah Yıldırım

Merhaba ben Hafzullah! Voiser.net, Hesaplus.com projelerinin kurucusuyum. 2015'te Kocaeli Üniversitesi'nden mezun oldum ve devamında Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım. 2017'de çalıştığım şirketten istifa ederek kendi yazılım firmam Hafzullah.com.tr'yi kurdum.

İlk Yorumu Sen Yap

Benzer Yazılar

Voiser Kimin?
Voiser.net Nedir?
Voiser Yeni Ofisine Geçti
İzmit'te Pandemi (Tam Kapanma)
Bedelli Askerliğin Tarihçesi