KYK Ocakta 3 Ay Toplu Ödeme Yapacak Mı? - 2018

KYK Ocakta 3 Ay Toplu Ödeme Yapacak Mı? - 2018
KYK Ocakta 3 Ay Toplu Ödeme Yapacak Mı? - 2018

Merhaba arkadaşlar;

Bu yazımda sizlere KYK'nın her sene bazı öğrenciler için yaptığı toplu ödeme hakkında enfes bilgiler vereceğim.

KYK her yıl Ocak ayında kafasına göre 3 aylık ödeme yapmıyor. Bu yaptığı ödeme, kredi almaya yeni başlayan öğrenciler için ilk ödeme alacak olanlara 3 aylık yatırılıyor. Ekim, Kasım ve Aralık olmak üzere. Aralık ayında ayın 8'i ve 22'si olmak üzere TC kimlik numarasının son haneleri baz alınarak ödemeler yatırılıyor.

Bazı öğrencilere ise ödeme planında önündeki 3 ay baz alınarak toplu ödeme yapılır. Bu da örneğin, ocak ayında ocak, şubat ve mart ayının ödemeleri yapılır. Bunu bir ekstra gibi algılayan öğrenciler gelen toplu parayı harcamakla beraber önündeki aylarda maalesef burs gelmeyince ciddi sıkıntılar çekebiliyorlar.

2018 yılında ise kredi almaya yeni başlayan öğrenciler için 3 aylık toplu ödemeyi yapacak. Yine bu ay, yani Aralık ayında ayın 8'i ve 22'si olmak üzere TC kimlik numarasının son haneleri baz alınarak bu toplu ödeme yapılacak.

KYK Burs'u 3 aylık toplu yatacak öğrenciler için 2017 baz alınacağı için 2017 Burs ücretlerini 3 ile çarparak hesaplayabilirsiniz. 2018'den itibaren burs ücretleri KYK tarafından açıklandı. 2017 ve 2018 KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) Burs ücretlerini şu yazımda yazdım : 2017 ve 2018 KYK Burs Ücretleri

Bir sorunuz olursa yorum yaparak sormayı unutmayın.

Umarım faydalı bir makale olmuştur.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *