Yunanistan Vizesi Başvuru Ücretleri 2018

Yunanistan Vizesi Başvuru Ücretleri 2018

Öncelikle günümüz de her ülkenin vize ücretleri farklılık göstermektedir. Bazı ülkeler çok uçuk fiyatlarda ücret isterlerken bazı ülkeler ise biraz daha az paralar istemektedir. Bunun sebebi ülkenin siyasi durumu ve ekonomik durumudur. Genellikle büyük ve gelişmiş ülkelerin vize işlemlerinde alınan ücret diğer ülkelere nazaran fazladır. Fakat Yunanistan vizesi işlemleri için aynı biraz daha makul davranan ülkeler gibi çok uçuk fiyatlar istememektedir.

Yunanistan vize başvuru formunu doldurmaya başladığınızdan itibaren maksimum ödeyeceğiniz tutar sadece vize ücreti için 60 Euro’dur. Lakin vize işlemleri için istenilen belgeleri ve evrakları tamamlamak içinde belirli bir miktarda para ödeyeceksiniz. Bu durum sizi ürkütmesin çok pahalı şeyler değillerdir. Bir kaç resim, fotokopi vb. şeylerdir.

Vize Ücretinden Başka Bir Ücret  Var mı?

Özellik bu konu da çok fazla soru sorulmaktadır. Yunanistan vizesi işleri için ödediğiniz miktardan daha miktar da vize işlemleri için istenilen evrak ve belgeler için harcama yapılmaktadır. Fakat vize konsolosluğa takibe düştükten sonra olum bir yanıt gelirse, sizden yine bazı istekler bulunacaklardır.

Bu istekler orada geçirdiğiniz günler içinde ki maddi ve manevi aldığınız hasarları karşılamak yapılan bir sağlık sigortası durumudur. Vize işlemleri için sağlık sigortası yaptırmak zorunludur. Bu sigortanın değeri en az miktar olarak 3.000 Euro’dur bütçenize göre arttırabilirsiniz fakat maalesef azaltamazsınız.

Yunanistan Vize Ücretleri

  • Yunanistan vize ücreti 60 Euro
  • Yunanistan’a 7 günlük seyahat sigortası ücret 8 Euro
  • Yunanistan’a 14 günlük seyahat sigortası ücret 10 Euro
  • Yunanistan’a 1 aylık seyahat sigortası ücret 18 Euro'dur.

Yunanistan’da Tatil Yapmak İçin Bütçe Ne Kadar Olmalıdır

Bilindik tatil kesimlerinde dört kişilik bir ailenin tatil masrafı 10.000 TL ile 15.000 TL arasında değişim göstermektedir. Fakat Yunanistan da bu miktarla o kadar da fazla değildir. Gerek kıyı kesimlerinin ufak oluşundan ve ekonomisinin son zamanlarda sıkıntılı olmasından dolayı Oteller ve pansiyonlar da azalan fiyat aralığını görebiliriz. Günümüz de Yunanistan da dört kişilik bir ailenin masrafı 7.000 TL veya 12.000 TL arası değişmektedir.

Hafzullah Yıldırım

Merhaba ben Hafzullah! Voiser.net, Hesaplus.com projelerinin kurucusuyum. 2015'te Kocaeli Üniversitesi'nden mezun oldum ve devamında Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım. 2017'de çalıştığım şirketten istifa ederek kendi yazılım firmam Hafzullah.com.tr'yi kurdum.

İlk Yorumu Sen Yap

Benzer Yazılar

Voiser Kimin?
Voiser.net Nedir?
Voiser Yeni Ofisine Geçti
İzmit'te Pandemi (Tam Kapanma)
Bedelli Askerliğin Tarihçesi