Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Sık sık seyahat edenler ve gezginler sürekli seyahat ettikleri için genelde fazla para ödemek istemezler ve bütçelerine uygun en ucuz uçak biletini almak isterler. Özellikle günümüzde havayolu ulaşımının yaygınlaşması ve piyasaya yeni havayolu şirketlerinin girmesi uçak bileti fiyatlarına olumlu yansıyarak fiyatları oldukça düşürdü.

Piyasa da bulunan havayolu şirketleri rekabetçi olmak için sık sık kampanyalar düzenlemektedirler. Bu kampanyalarda ucuz uçak bileti bulmak için öncelikli olarak çok iyi araştırma yapmak gerekir ve tabi ki zaman ayırarak bu kampanyaları sık sık takip etmelisiniz. Bu sayede en doğru havayolu firmasından en uygun uçak biletini daha ucuza satın alabilirsiniz. Eğer bu kampanyaları takip edecek vaktiniz yoksa Yolcu.com gibi ucuz uçak bileti sağlayan siteleri tercih edebilirsiniz. Peki Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Kampanya ve Fırsatlardan Yararlanın

Planlarınız son dakikada belli olur. Siz de yüksek fiyatlarla uçak bileti almak zorunda kalmayı beklersiniz. Fakat biletinizi son dakika alsanız bile ucuz bilet alabilmeniz artık daha olası. Havayolu şirketleri ve seyahat siteleri kampanyalar ile yakın tarihli uçuşlar için cazip seçenekler sunabiliyor. O yüzden farklı havayollarında https://www.yolcu.com/ ‘da bulunan kampanyaları sıkı takip etmeniz ekonomik seyahat etmenizi sağlayabilir.

Fakat bu konuda dikkat etmek gereken bir önemli nokta var. Bu kampanyalarla alınan biletler belli kısıtlamalara tabi olabilir. İade, değişim veya bagaj limiti gibi. Biletlerinizi alırken bunlara da dikkat etmek sizi beklenmedik sürprizlerden korur.

Farklı Uçuş Saatleri

Sabah daha erken veya gece geç saatlerde olan uçuşlar yoğun yolcu trafiğine hitap etmediği için daha ucuz olabilmekte. Bu uçuşların tek problemi sabah erken kalkmak veya gece seyahat etmek zorunda olmanız. Ama bu saatlerde uçmak sizin yoğun bayram ve tatil dönemlerinde yüksek fiyatlar ödemekten kurtarabilir.

Uçak Bileti Arama Motorlarından Yararlanın

Uçak bileti alternatiflerini bulmanızı sağlayan www.yolcu.com/ucak-bileti/ gibi siteler de size en hesaplı uçak imkanlarını görmekte yardımcı olabilir. Hatta bu durum o kadar rağbet görüyor ki, sadece havayollarını değil farklı ucuz uçak bileti sitelerinde bulunan fiyatları da birbiriyle kıyaslayan siteler mevcut. Ayrıca bu siteler otomatik olarak arama tercihlerinizi ve kişisel bilgilerinizi hatırlar ve sizin her seferinde bilgilerinizi girme sıkıntısından kurtarır. 

Esnek Uçuş Tarihleri

Eğer kesin bir seyahat tarihiniz yoksa uçmak istediğiniz günün birkaç gün önce ve sonrasına bakabilirseniz. Çünkü aynı saatte yapılan uçuşlar farklı günlerde daha ucuza sunulmuş olabilir. Böyle yaparak hem planladığınız tarihe yakın bir tarihte seyahat etmiş olursunuz hem de bütün fiyat seçeneklerinizi de görmüş olursunuz. 

Uçak Yerine Otobüs Tercih Edebilirsiniz

Bazen gideceğiniz yere havayolu ulaşımını tercih etmek yerine otobüs ile gitmek daha az maliyetli olabilir. Otobüs bileti için bizim yerimize araştırma yapan ve bütün otobüs firmalarına ait otobüs bileti fiyatlarını ekrana yansıtan otobüs bileti arama motoru sitesi www.yolcu.com/otobus-bileti/ deneyebilirsiniz.

Hafzullah Yıldırım

Merhaba ben Hafzullah! Voiser.net, Hesaplus.com projelerinin kurucusuyum. 2015'te Kocaeli Üniversitesi'nden mezun oldum ve devamında Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım. 2017'de çalıştığım şirketten istifa ederek kendi yazılım firmam Hafzullah.com.tr'yi kurdum.

İlk Yorumu Sen Yap

Benzer Yazılar

Voiser Yeni Ofisine Geçti
Bedelli Askerliğin Tarihçesi