Portekiz Golden Visa (Altın Vize) ile Avrupada Yaşam Fırsatı

Portekiz Golden Visa (Altın Vize) ile Avrupada Yaşam Fırsatı

Portekiz Golden Visa (Altın Vize) size ve ailenize Portekiz pasaportu ile Avrupa Birliği'nin herhangi bir ülkesinde yaşama, çalışma, iş kurabilme ve çocuklarınıza ücretsiz eğitim hakkı sunar. Golden Visa programı kapsamında verilen Portekiz oturum kartı ile Avrupa Birliği Schengen bölgesi içinde vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Portekiz Golden Visa (Altın Vize) Nedir?  

Portekiz Golden Visa (Altın Vize) Portekiz’de ev yatırımı karşılığında öncelikle oturuma ve çalışma izni sonrasında da Portekiz Pasaportu yani Avrupa vatandaşlığı alınmasını sağlar.

Golden Visa (Altın Vize) verildiği tarihten itibaren öncelikle 1 yıllık bir süre için verilir, gerekli şartlar sağlandığı takdirde 2’şer yıllık sürelerle yenilenir. 5.yıldan sonra ise süresiz oturum veya Portekiz vatandaşlığına başvurma imkânı tanır.

Portekiz Golden Visa Avantajları Nelerdir?

Portekiz Golden Visa (Altın Vizesi)  hakkında internetten arama yaparken bulacağınız bilgiler eksik veya önyargılı olabilir. Avrupa’nın en popüler vatandaşlık programlarından biri olan Portekiz Golden Visa’nın (Altın Vize) diğer Avrupa ülkelerine göre avantajları şu şekilde özetlenebilir:

1. Beşinci yılın sonunda size kalıcı oturma izni ve vatandaşlık sağlayacak en uygun programdır. İspanya 10. yılın sonunda, Yunanistan ise 7. yılın sonunda vatandaşlık imkânı sunar. Portekiz Golden Visa’nın (Altın Vize)  en popüler program olmasının güçlü nedenlerinden biri de vatandaşlık hakkını 5 yıl gibi kısa bir sürede sunmasıdır.

2. Portekiz'de geçirilmesi gereken süre yılda sadece 7 gündür.  İspanya yılın en az 6 ayını İspanya’da geçirmenizi ister, Yunanistan ise 7 yıl boyunca Yunanistan’da yaşamanızı bekler. Portekiz Golden Visa’nın (Altın Vize)  en popüler program olmasının nedenlerinden biri de Portekiz’de sadece yılda 7 gün kalarak, yaşadığınız ülkedeki mevcut aile hayatı ve iş düzeninize saygı duymasıdır.

3. Ülkenizde veya Portekiz'de ikamet ederken, Schengen bölgesinde özgürce seyahat edebilirsiniz.

4. Beşinci yıl sonunda Portekiz vatandaşı olduktan sonra, Avrupa Birliği içinde herhangi bir şehirde yaşayabilir, çalışabilir veya çocuklarınızı dilediğiniz bir ülkede ücretsiz okutabilir, böylece ailece dünyada 4. sırada bulunan en iyi pasaportuna sahip olabilirsiniz.

5. Portekiz Golden Visa programı (Altın Vize) Portekiz Parlamentosu’ndan onay alınarak çıkartılmıştır ve Avrupa Birliği komisyonunca denetlenmektedir. İspanya ve Yunanistan Golden Visa programları Parlamentolarından maalesef onay alınarak çıkartılmamıştır. Bu yüzden Portekiz Golden Visa (Altın Vize) gayrimenkul yatırımı ile Avrupa Vatandaşlığı almak isteyen yatırımcılara daha fazla güven vermektedir. Zira, olası bir kriz durumunda muhatabınız Portekiz hükümetidir.

6. Beşinci yılın sonunda Portekiz vatandaşlığını aldıktan sonra, Portekiz’de evinizi satıp, paranızı dilediğiniz ülkeye geri transfer edebilirsiniz. Gayrimenkulünüzü sattıktan sonra oturum veya vatandaşlık hakkını kaybetmezsiniz. Yunanistan Golden Visa programında ise Yunanistan’daki evinizi sattığınızda oturum hakkınızı otomatik olarak kaybedersiniz.

7. Portekiz Golden Visa’sı (Altın Vize) X oturma ve çalışma iznini içerir.  Yunanistan Golden Visa’sı sadece oturma izni verir. Çalışma ve iş kurma hakkı sunmaz.

8. Yunanistan Golden Visa’sı sonrasında Yunan vatandaşlığı almanız durumunda, erkek çocuklarınızın hatta torunlarınızın Yunanistan’da 45 yaşına kadar askere gitme zorunluluğunda olduğunu bilmenizde fayda var.  Portekiz Golden Visa’sı (Altın Vize) ile vatandaşlık almanız durumunda Portekiz’de askerlik zorunlu olmadığından çocuklarınızı böyle bir risk beklememektedir.

9. Portekiz Avrupa kıtasında en sağlıklı iklimi ve uygun şartlarla ailenize yüksek yaşam kalitesi sunar.

EUPorto'nun sunduğu Portekiz Golden Visa Fırsatları

EUPortoPortekiz’de ev alımı yoluyla yatırım yapılarak Golden Visa (Altın Vize) konularında müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun ve en güvenilir yatırım fırsatlarını sunar. 2006’dan günümüze Portekiz’de gayrimenkul projeleri geliştirdiğinden hem üretim tarafını hem de Portekiz Golden Visa (Altın Vize) kapsamında yatırımcılarına ihtiyaç duyabilecekleri tüm bilgileri hızlı, doğru ve güncel bir bilgi birikimiyle sunabilmektedir.

EUPorto, sadece Portekiz’de yatırım ve Portekiz Altın Vize konularında uzmanlaşmıştır. Avrupa’da yeni bir yaşam kurmak veya çocuklarınızın Avrupa’da uluslararası standartlarda ücretsiz eğitim almalarını istiyorsanız bizleri arayabilir, Avrupa’daki 17 yıllık tecrübelerimizden faydalanabilirsiniz. 

EUPorto, sizlere sadece Portekiz’de yüksek getiri sağlayan gayrimenkul yatırımlarını sunmakla kalmaz, aynı zamanda Portekiz Avrupa vatandaşlığı aldıktan sonra, Portekiz’deki evinizi satmak istediğinizde, portföyündeki mevcut uluslararası yatırımcılarına en iyi fiyattan satmanıza da yardımcı olacaktır.

EUPorto müşterilerinden hiçbir hizmet bedeli almaz. Bir başka ifadeyle sunduğu hizmetlerin tümü ücretsizdir.

Hafzullah Yıldırım

Merhaba. Ben Hafzullah! Kocaeli'de yaşayan bir yazılım geliştiriciyim. 12 yıldır doğrudan sektörün içerisindeyim. Şu anda Hafzullah.com.tr yazılım firmasının kurucusu ve geliştiricisiyim. İş hayatım, örgün eğitim gören bir üniversite öğrencisiyken başladı. Freelance çalışan olarak birçok web ve masaüstü projesi içerisinde yer aldım. Düzenli olarak altında imzam olan-olacak projeler geliştiriyor, blog yazıyor ve fotograf çekiyorum.

İlk Yorumu Sen Yap

Benzer Yazılar