İnternet İnsanları Nasıl Etkiler?

İnternet İnsanları Nasıl Etkiler?

İnternet iskeleti, size sevdiğiniz şeyleri daha çok göstermek, sıkıcı bulduğunuz şeyleri ise sizden uzak tutmak için programlanmıştır.

Algoritmalar her geçen gün düşüncelerinizi tasdikleyen sizi kendi dünyanızda tutan şeyleri size sunmakta ustalaşmaktadır.

İnternet; siz onu doyurdukça sizi daha iyi anlar, sizi daha iyi sorgular.

Siz sadece hoşunuza giden kişilerle olup, hoşunuza giden filmleri izleyip, hoşunuza giden şeyleri yaptığınız için size ulaşmak isteyen her şey ve herkes sizin dünyanızdanmış gibi görünmeye çalışacaktır. Yani çevreniz her geçen gün hoşunuza giden şeyler ve kişilerle dolarken aynı zamanda herkes sizinle aynı düşüncedeymiş, aynı şeyleri yapıyormuş gibi görünecektir. Aslında hakikat bunun tam tersi olabilir. Zamanla, bu etrafınızı sarmış olan balondan sizi kurtarmak için kendinizden başka hiç kimse ve hiçbir şeyiniz kalmayabilir.

Sıkıcı bulduğumuz fikirlere, insanlara ve olaylara zaman ayırmak, fırsat tanımak, onları dinlemek ve anlamaya çalışmak sizi sınırlayan bu balonunuzdan çıkarıp gerçek dünya ile tanıştırabilir.

Hafzullah Yıldırım

Merhaba. Ben Hafzullah! Kocaeli'de yaşayan bir yazılım geliştiriciyim. 12 yıldır doğrudan sektörün içerisindeyim. Şu anda Hafzullah.com.tr yazılım firmasının kurucusuyum. İş hayatım, örgün eğitim gören bir üniversite öğrencisiyken başladı. Freelance çalışan olarak birçok web ve masaüstü projesi içerisinde yer aldım. Düzenli olarak ekibim ile altında imzam olan-olacak projeler geliştiriyoruz.

İlk Yorumu Sen Yap

Benzer Yazılar