Başarılı Insanlar Neden Hep Aynı Kıyafeti Giyer

Başarılı Insanlar Neden Hep Aynı Kıyafeti Giyer

Başarılı Insanlar Neden Hep Aynı Kıyafeti Giyer? Yaptıkları başarılı işlerle karşımıza çıkan Mark ZuckerbergSteve JobsAlbert EinsteinCem Yılmaz gibi insanların neden hep aynı kıyafetleri giydiklerini hiç merak ettiniz mi?

Bu yazı da bu merakınızı bir nebze olsun gidermek için açıklamalarda bulunacağız.

Her gün önemli yada önemsiz olabilecek kararlar almamız gerekiyor, aldığımız kararlar önümüzde ya bir engel oluyor yada daha iyi işler yapmamızı sağlıyor. Ne kadar fazla karar almamız gereken konu varsa, o kadar da zaman kaybediyoruz. 

Önemli başarılar elde etmiş insanlar ise bu gereksiz zaman kaybını önlemek adına, bir yada birkaç elbise modelini giyiyorlar. Böylelikle zamanları boşa gitmiyor. Daha kayda değer kararlar üzerine yoğunlaşıyorlar. Sonuçları da orantılı olarak daha iyi oluyor.

  • Albert Einstein - Gri Takım Elbise
  • Steve Jobs - Siyah Bluz
  • Mark Zuckerberg - Simit Yaka Gri Tişört
  • Cem Yılmaz - Siyah Tişört

Biz için de geçerlidir bu durum. Ne kadar basit işler ile uğraşmayı bırakır, büyük düşünmeye başlarsak; sonuç bizim için o kadar iyi olacaktır.

Hafzullah Yıldırım

Merhaba ben Hafzullah! Voiser.net, Hesaplus.com projelerinin kurucusuyum. 2015'te Kocaeli Üniversitesi'nden mezun oldum ve devamında Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım. 2017'de çalıştığım şirketten istifa ederek kendi yazılım firmam Hafzullah.com.tr'yi kurdum.

Toplam 1 Yorum

serkan
serkan

08.11.2021 10:58:34

çok doğru tespit, hayatımızı aslında boşa harcıyoruz.

Sende Yorum Yap

Benzer Yazılar

Voiser Yeni Ofisine Geçti
İzmit'te Pandemi (Tam Kapanma)
Bedelli Askerliğin Tarihçesi