Başarılı Insanlar Neden Hep Aynı Kıyafeti Giyer

Başarılı Insanlar Neden Hep Aynı Kıyafeti Giyer

Başarılı Insanlar Neden Hep Aynı Kıyafeti Giyer? Yaptıkları başarılı işlerle karşımıza çıkan Mark ZuckerbergSteve JobsAlbert EinsteinCem Yılmaz gibi insanların neden hep aynı kıyafetleri giydiklerini hiç merak ettiniz mi?

Bu yazı da bu merakınızı bir nebze olsun gidermek için açıklamalarda bulunacağız.

Her gün önemli yada önemsiz olabilecek kararlar almamız gerekiyor, aldığımız kararlar önümüzde ya bir engel oluyor yada daha iyi işler yapmamızı sağlıyor. Ne kadar fazla karar almamız gereken konu varsa, o kadar da zaman kaybediyoruz. 

Önemli başarılar elde etmiş insanlar ise bu gereksiz zaman kaybını önlemek adına, bir yada birkaç elbise modelini giyiyorlar. Böylelikle zamanları boşa gitmiyor. Daha kayda değer kararlar üzerine yoğunlaşıyorlar. Sonuçları da orantılı olarak daha iyi oluyor.

  • Albert Einstein - Gri Takım Elbise
  • Steve Jobs - Siyah Bluz
  • Mark Zuckerberg - Simit Yaka Gri Tişört
  • Cem Yılmaz - Siyah Tişört

Biz için de geçerlidir bu durum. Ne kadar basit işler ile uğraşmayı bırakır, büyük düşünmeye başlarsak; sonuç bizim için o kadar iyi olacaktır.

Hafzullah Yıldırım

Merhaba. Ben Hafzullah! Kocaeli'de yaşayan bir yazılım geliştiriciyim. 12 yıldır doğrudan sektörün içerisindeyim. Şu anda Hafzullah.com.tr yazılım firmasının kurucusuyum. İş hayatım, örgün eğitim gören bir üniversite öğrencisiyken başladı. Freelance çalışan olarak birçok web ve masaüstü projesi içerisinde yer aldım. Düzenli olarak ekibim ile altında imzam olan-olacak projeler geliştiriyoruz.

İlk Yorumu Sen Yap

Benzer Yazılar