Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor Sitesi

Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor Sitesi

Merhaba bu yazıda şu aralar TV kanallarından daha popüler olan Youtube kanalları ve tamamen ücretsiz olan bir Youtube kanalı açarak para kazanmanın ne kadar kolay olduğundan bahsedeceğim.

Bunu başarabilmek için elbette yaratıcı olmanız gerekmekte. Bundan kastım, piyasada bulunmayan veya çok az bulunan bir şeyler üretmek ve en önemlisi özgün olmak. Bunu başardığınız takdirde para kazanmanız an meselesi olacaktır. Bunun yanı sıra iyi bir montaj ile videonuzu ilgi çekici ve sıkıcılıktan uzak bir hale getirmeniz gerekmektedir. Bunu sağlamak tabi ki zamanla olacaktır. Montaj için bazı programları da yazmam size faydalı olacağını sanıyorum bunlar;

En çok tercih edilenler;

  1. Adobe Premiere
  2. Sony Vegas Pro 
  3. Corel VideoStudio Pro

Bunların yanı sıra videolarınızın kalitesi de oldukça önemli bir etken. işinizde gerçekten başarılı olmak istiyorsanız bazı fedakarlıklardan kaçmamanız gerekir. Bu fedakarlıklar bu iş için, iyi bir kamera ve mikrofon. Sizlere motive olması açısından bazı kişisel Youtube kanallarının aylık olarak ne kadar kazandıklarından bahsedeceğim.

Bunlar;

ORKUN IŞITMAK

AYLIK KAZANÇ: 6000 dolar yani ortalama 30 bin lira civarı.

BURAK OYUNDA

AYLIK KAZANÇ: 10000 dolar yani ortalama 50 bin lira civarı.

ENES BATUR

AYLIK KAZANÇ: 12000 dolar yani ortalama 60 bin lira civarı.

Bunlar tabi bazıları. Piyasada birçok kişisel kanal var ve kazançları oldukça tatmin edici. Sadece örnek olarak bunları yazdım. Belki farketmişsinizdir abone sayısı fazla olmasına rağmen kazandığı ücret farklı olduğunu. Bunun nedeni kesinlikle çok video atmak. Bu sizi aldatmasın. 

Bunları yaptıktan sonra Youtube kanalınızda bulunan para kazanma sekmesinden ilgili bilgileri oldurarak para kazanmaya başlayabilirsiniz

Umarım faydalı olmuştur. 
işinizi iyi yaparak en iyi yerde olacağınızdan şüpheniz olmasın. Bol şanslar.

Hafzullah Yıldırım

Merhaba ben Hafzullah! Voiser.net, Hesaplus.com projelerinin kurucusuyum. 2015'te Kocaeli Üniversitesi'nden mezun oldum ve devamında Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım. 2017'de çalıştığım şirketten istifa ederek kendi yazılım firmam Hafzullah.com.tr'yi kurdum.

İlk Yorumu Sen Yap

Benzer Yazılar

Voiser Kimin?
Voiser.net Nedir?
Voiser Yeni Ofisine Geçti
İzmit'te Pandemi (Tam Kapanma)
Bedelli Askerliğin Tarihçesi