Yeni Nesil İzin Yönetimi, Idenfit

Yeni Nesil İzin Yönetimi, Idenfit

İnsan kaynağı ve verimliliğin öneminin her geçen gün arttığı günümüzde Idenfit, firmalara çalışanlarını kolay ve güvenli bir şekilde tanımlama, izleme ve yönetmeleri noktasında çözümler sunmaktadır. Verimlilik için gerekli olabilecek her şeyi bünyesinde toplayan farklı ihtiyaçlara farklı çözümler sunduğu 16’dan fazla modüle sahiptir. Modüller ayrı ayrı kullanılabileceği gibi, birbirine entegre olabilecek şekilde birlikte de kullanılabilmektedir. Bulut tabanlı idenfit sistemi ile dünyanın neresinde olursanız olun gözünüz arkada kalmaz. İnternetin olduğu her yerden mobil uygulama aracılığı ile veya web üzerinden sisteme kolayca erişebilir, gerçek zamanlı olarak iş gücünüzü takip edebilir ve yönetebilirsiniz.

Öne Çıkan Bazı Modüller;

İzin Yönetimi Modülü

Idenfit izin yönetimi, insan kaynakları için yorucu yıllık izin hesaplama süreçlerini sizin yerinize yapar. Uzun ve karmaşık izin süreçleri birkaç tek bir tıklama ile sonuçlandırabilecek kadar kolaylaştırılır. Google entegreli Idenfit izin modülü şirket yapısına uygun özel onay süreçleri ile akıllı ve esnektir.

Dilediğiniz kısıtlama ve koşullar ile özelleştirilebilir izin yapısı tanımlayabilir,

bir izni tüm personeller için oluşturabileceğiniz gibi departman, cinsiyet, medeni durum gibi ayırt edici özellikler özelinde tanımlayabilirsiniz.

Idenfit’te izin onaylama süreçleri esnektir. Dilediğiniz kişilere izin onaylama yetkisi tanımlayarak onay mekanizmaları kademelendirebilirsiniz. Onaylayıcılar izin bazında değişebileceği gibi, personel ve departman bazında da değişebilir. Sistemde otomatik tanımlı olan izin tiplerine ek olarak, şirket kültürüne göre izin tipleri oluşturulabilir. Tanımlanan bu izinler toplu atanabildiği gibi, personel bazında da takvim üzerinden atanabilir. 

Personeller mobil veya tablet uygulama üzerinden kolayca izin talebinde bulunabilirler. 

Talep edilen izinler gerçek zamanlı olarak bildirim, mail ya da sms olarak yöneticilere ulaşır. Yönetici talep edilen izni mobil uygulama veya sistem üzerinden tek tıklama ile onaylayabilir veya reddebilir. İzin onaylanma sürecinde, onaylanan izinler başka bir yönetici daha tanımlıysa düşer, başka bir yönetici tanımlı değilse direkt onaylanır.

Yıllık izin süreleri şirket tarafından belirlenir. Persone izne çıktığında manuel müdahale gerekmeden izin bakiyeleri sistem tarafından otomatik olarak düşer. 

Zaman Yönetimi Modülü

Puantaj olarak da bilinen, personellerin işe giriş-çıkış kayıtlarının tutulduğu, çalışma sürelerinin kaydedildiği bulut tabanlı bir sistemdir. Idenfit, geleneksel personel devam kontrol sistemlerinin aksine en son teknolojileri kullanarak manuel müdahaleleri mümkün mertebe azaltmıştır.

Ne demek istiyoruz? 

Bugün, personel devam kontrol takibi yapan birçok sistem puantaj için gerekli olan giriş-çıkış kayıt bilgilerini işletmelerden talep etmektedir. Bu da, işletmeler ve özellikle insan kaynakları için ekstra külfet demektir. Tüm personellerin giriş-çıkış bilgilerini excel veya benzeri programlar ile manuel olarak girilmek zorunda kalmaktadırlar. Idenfit ile bunlara gerek kalmaz. Zaman yönetimi modülü, çalışanların işe giriş-çıkış bilgilerini mobil, tablet uygulamaları veya biyometrik ve RFID okuyucular aracılığıyla alır. Alınan veriler sisteme otomatik olarak kaydolur ve bulut sunucularda yedeklenir.  

Şirket politikasına uygun vardiya ve mola planları yapılır. Çalışanların fazla veya az mesai hesaplanmasında büyük kolaylıklar sağlar. Yöneticiler sistem üzerinden gerçek zamanlı olarak iş yerinde olan veya olmayan çalışanları görebilirler. 

İnsan Kaynakları Yönetimi Modülü

İnsan kaynakları uzmanları ile çalışarak oluşturulan idenfit ik modülü ile çalışanlara ait  özlük, zimmet bilgileri, eğitim, sağlık, performans ve döküman bilgilerine kolayca ulaşılabilir. Çalışan iş yerine adımını attığı ilk günden, çıkış yaptığı güne kadarki tüm süreçler zahmetsiz bir şekilde yönetilir ve tüm datalar KVKK’ya uygun olarak saklanır.

Görev Modülü 

Idenfit görev modülü ile, firmalar çalışanlarına anlık, rutin ve sürekli görevlendirmeler atayabilirler. Atanan görevlerin kim tarafından, nerede ve nasıl yapıldığı takip edilebilir ve yönetebilirler. Idenfit görev modülü, denetim modülü ile desteklendiğinde kusursuz bir iş gücü yönetimi elde edilir.

Denetim Modülü 

Idenfit Denetim Modülü, yapılan görevlerin  puanlama sistemi, esnek soru tipleri veya evet-hayır cevapları üzerinden değerlendirildiği bir modüldür. Yöneticiler dilerlerse denetim kurallarını fotoğraf, video, ses ve benzeri eklerle destekleyebilirler. Çalışanlar yerine getirdikleri görevleri fotoğraf, video vb. araçlar ile gerçek zamanlı olarak yöneticileri ile paylaşabilirler. Yöneticiler böylelikle iş gücünü ve verimliliği daha şeffaf ölçümleyebilmiş olurlar. 

Detaylı bilgi için; idenfit.com

Hafzullah Yıldırım

Merhaba. Ben Hafzullah! Kocaeli'de yaşayan bir yazılım geliştiriciyim. 12 yıldır doğrudan sektörün içerisindeyim. Şu anda Hafzullah.com.tr yazılım firmasının kurucusu ve geliştiricisiyim. İş hayatım, örgün eğitim gören bir üniversite öğrencisiyken başladı. Freelance çalışan olarak birçok web ve masaüstü projesi içerisinde yer aldım. Düzenli olarak altında imzam olan-olacak projeler geliştiriyor, blog yazıyor ve fotograf çekiyorum.

İlk Yorumu Sen Yap

Benzer Yazılar