Yaş ondokuz..

Yaş ondokuz..

Gençliğin verdiği özgüven ile hiç yorulamadığın yaş, gün boyu bir heves hebasına koşuşturduğun yaşın kısaltması aslında. Karnın ağrırcasına gülebildiğin, eğlenceye doyamadığın ve öyle büyüleyici ki 20 yaşına gelip geri dönülmek istenen yerdesin.

Bunun değerini biliyorsan, ister farkında olanlardan ol ister farkında olmayanlardan ol ama ne mutlu ki mutlusundur. Ben ne ondokuzlar gördüm, zaten hiç yoktular.

Senin için en değersiz olan şeylerin sana vazgeçilmez olabileceği yaş. Bu öyle bir şey ki normal bir yaştan ibaret değil diğerleri gibi bir yılda atlanılabilecek bir zaman kavramı olmayan bir durum. Önü ve arkası bir çok zaman alır bu heyecanın. Gençliğin verdiği durumları, imkanları en iyi şekilde kullanmanın gerektirdiği bir zaman aralığı. Bir heves uğruna en küçük bir hatalı analizin sana geri dönülmez kararlar aldırabileceği bir melek aslında. Ateşten melek...

Dikkan et ki ondokuzdan küçüksen, bizim gibi sende dinlemeyeceksin hiç süphem yok ama bil ki büyümek zannettiğin gibi serbest kararlar almak değil! Büyüdükçe kararları senden çok o yaşa kadar birlikte yanında getirdiğin hayatın alır.
Eğer benim gibi ne olacağın belli olmasa da sanki yolu yarılamışın gibi düşündüren yaştaysan, bir zamanlar özenerek baktığın yaşa geldiğinde hiç bir lüksü olmadığını görmenin muhtemel olduğu durumu yaşıyorsun demektir.

Yaş ondokuz.. 

Hafzullah Yıldırım

Merhaba ben Hafzullah! Voiser.net, Hesaplus.com projelerinin kurucusuyum. 2015'te Kocaeli Üniversitesi'nden mezun oldum ve devamında Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım. 2017'de çalıştığım şirketten istifa ederek kendi yazılım firmam Hafzullah.com.tr'yi kurdum.

İlk Yorumu Sen Yap

Benzer Yazılar

Voiser Yeni Ofisine Geçti
Bedelli Askerliğin Tarihçesi