Web Sitesi Içerik Yönetimi Nasıl Yapılır

Web Sitesi Içerik Yönetimi Nasıl Yapılır

Zaman zaman blogunuz'un alan adı ile içeriği uyuşmayabilir. Bunun en büyük nedenleri arasında dikkatsizlik ön plandadır. Çoğu blogger kullanıcısı bu hataya bir kere de olsa düşüyor. Kullanıcının seçtiği alan adı ile tema arasında oldukça fark görülmekte. Buda blogun ziyaretçi sayısını düşürmekle beraber blog kullanıcısının da motivasyonunu düşürmektedir. Halbuki doğru tema seçimi ve renkleri blogunuz'un ziyaretçisini arttırmakla beraber sizin de motivasyonunuzu olumlu yönde etkileyecektir. Bunun için aşağıda vermiş olduğum 1 kaç öneriye bakmanızı tavsiye ederim.

1. Kişisel Temalar: Eğer kişisel bir tema yapmak istiyorsanız temanız sade olmalıdır. Renk bakımında açık renkler daha iyi gidebilir. Göz yormayan bir tema seçmenizi tavsiye ederim.

2. Video Temaları: İçeriğinde sadece video resmi görünmesi sizin için oldukça iyi sonuçlar verecektir. Eğer video teması kuracaksanız ve ana sayfada resimlerle birlikte metinlerde görünecek olursa blogunuz kalite bakımından geride kalabilir.

3. Haber Temaları: Haber teması kullanacak olursanız, kırmızı renk ve içeriği bakımından oldukça karışık bir yapıya sahip yapmalısınız. Çünkü ziyaretçilerinizin sitenizde gezinirken istediği haberi uzun süre aramaması gerekmekte. Kayan yazılı veya resimli haber widgetleri ekleyebilirsiniz.

4. Oyun Teması: Çoğu oyun teması düzenli şekilde oluşturulur. Sizinde bu şekilde yapmanız öneririm.  Bu tema için cırtlak renk kullanmanız daha iyi görünecektir.

5. Galeri Temaları: Galeri temaları adı da üstünde resimden ibarettir. Bu tür temalarda slider gibi eklentiler kullanmanız sitenin değerini oldukça yükseltecektir.

6. Teknoloji Teması: Bu tür temalar da ulaşım çok önemlidir. Yani ziyaretçiniz'in istediğini bulabilmesi açısından. Teknoloji temalarına sahip kullanıcılar çoğunlukla ziyaretçisini sitesinde uzun tutmak ister.

SONUÇ OLARAK

Seçeceğiniz Alan adınız ne olursa olsun, unutmayın ki alan adınız değil, temanız'ın içeriği önemlidir.

Hafzullah Yıldırım

Merhaba. Ben Hafzullah! Kocaeli'de yaşayan bir yazılım geliştiriciyim. 12 yıldır doğrudan sektörün içerisindeyim. Şu anda Hafzullah.com.tr yazılım firmasının kurucusu ve geliştiricisiyim. İş hayatım, örgün eğitim gören bir üniversite öğrencisiyken başladı. Freelance çalışan olarak birçok web ve masaüstü projesi içerisinde yer aldım. Düzenli olarak altında imzam olan-olacak projeler geliştiriyor, blog yazıyor ve fotograf çekiyorum.

İlk Yorumu Sen Yap

Benzer Yazılar