Türkiye Finans İhtiyaç Kredisi Başvuru Sartları

Türkiye Finans İhtiyaç Kredisi Başvuru Sartları
Türkiye Finans İhtiyaç Kredisi Başvuru Sartları

Türkiye Finans Katılım Kuruluşundan İhtiyaç Finansmanı!

İhtiyaç finansmanı demek Hac, Umre, Taşıt , Evlilik , Eğitim, Sağlık , Konut  gibi ihtiyacınız olan fakat paranızın yetmediği ve kredi çekmekte istemediğiniz konularda katılım kuruluşlarının size finansman olarak yardımıdır.Bu yardımınız kredide ki faizden farkı burda kar payı veya vade farkı olarak adlandırılmasıdır.

Yani bir katılım kuruşu size para verip bunu bana vade ile faiziyle geri öde demez. Fakar ihtiyacınız olan şeyi sizin adınıza alır ve size vade farkıyla satar. Bankalardan farkı budur. Örneğin sizin için arabayı alır ve size 12 ay vadeyle satar, arabanın değeri örnegin 30,000 TL olsun siz bu parayı 33,599.76 TL olarak ödersiniz.

Katılım kuruluşlarına alimler önce “caizdir”, demiş fakat sonradan çeşitli konularda sıkıntılar olduğunu söylemişlerdir. Bu konuda yapacağınız işlemi bir bilgili hocaya sormanızda fayda vardır. Dediğimiz gibi bazı işlemlerde özellikle sıkıntı cıkmaktadır eğer bu konuyla ilgili fetva almak istiyorsanız özellikle yapılacak işlemleri tek tek anlatmanızda fayda vardır.

Başvuru için gerekli belgeler

  1. Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport,
  2. Gelir belgesi/maaş bordrosu,
  3. Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi,
  4. Finansmana konu ürünün proforma faturası.

Ücretli çalışan kişiler için, maaş bordrosu antetli kağıt ile bildiriliyor ise firmanın imza sirküleri beyanı gerekmektedir.

Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir. Kefil için de aynı belgeler talep edilecektir.

İhtiyaç Finansmanı Katılım Bankacılığı esaslarına uygun olarak bireysel ihtiyaçlarınız için gereken finansman desteğini sağlar.

Başvuru süreci kolay ve hızlıdır. Türkiye Finans İhtiyaç Finansmanı ile isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı ertelemeden uygun koşullarla karşılamanın avantajını yaşarsınız.

Genel İhtiyaç Finansmanı

​Vade Kar Oranı Tahsis Ücreti Yıllık Toplam Maliyet
12 Ay 1.39% 0,005 23.12%
24 Ay 1.39% 0,005 22.58%
​36 Ay 1.45% 0,005 20​.44%
​48 Ay 1.45​% 0,005 20​.34​%

Örnek ödeme tablosu 10.000 TL baz alınarak oluşturulmuştur. Aylık ve yıllık maliyet oranlarına tahsis ücreti ve yasal vergiler dahil edilmiş olup, sigorta masrafları dahil edilmemiştir. Banka finansman başvurularını serbestçe değerlendirme, kefil ve ek belge isteme, uygun görmediği başvuruları onaylamama hakkına sahiptir. Banka kampanya fiyatını gerekli gördüğü durumda bilgi vermeksizin değiştirebilir veya kampanyayı durdurabilir. Detaylı bilgi için Türkiye Finans Şubeleri‘ni ziyaret edebilirsiniz.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *