Tanıtım yazısı nedir? Tanıtım yazısının SEO açısından faydaları

Tanıtım yazısı nedir? Tanıtım yazısının SEO açısından faydaları
Tanıtım yazısı nedir? Tanıtım yazısının SEO açısından faydaları

Tanıtım yazısı nedir? Tanıtım yazısının SEO açısından faydaları

Web sitenizin, internetteki görünürlüğünü, bilinirliğini ve etkisi artırmak için kurgulayacağınız SEO stratejisinde, sitenize aldığınız bağlantıların önemi her zaman yüksektir. Google algoritmalarında, sitenin aldığı bağlantılar önemli bir parametre olma özelliğini koruyor. Peki, birçok webmasterın link inşası için tercih ettiği tanıtım yazıları nedir, faydaları nelerdir?

Profesyonel internet çözümleri sunan dijital pazarlama ajansı Exclion, tanıtım yazısının faydaları ve SEO stratejilerindeki yerine dair ipuçlarını paylaştı.

Tanıtım yazısı nedir?

Advertorial metin olarak da bilinen tanıtım yazıları, markanızın ürün ya da hizmetlerinin tanıtıcı, bilgilendirici ve insanlarda bir merak uyandırıcı etki ile sunulduğu içeriklerdir. Faaliyette olduğunuz alana göre, tanıtım yazınızı yayınlatmak için iletişime geçeceğiniz sitelerin seçimi, tanıtım yazılarından alacağınız dönüş, verim anlamında önemlidir. Tanıtım yazıları, arama motoru optimizasyonu, yani SEO çalışmalarında uzun senelerdir önemli bir etkendir ve önemini hala korumaktadır.

Hangi sitelerde tanıtım yazısı yayınlatılır?

Tanıtım yazısı yayınlatma aşamasında yapacağınız seçim çok önemlidir. Her sitede tanıtım yazısı yayınlatılmaz. Niteliğin niceliğe tercih edilmesi gereken bu konu, sitenize arama motorundaki sıralama konusunda yardımcı olabileceği gibi, zarar da verebilir. Dolayısı ile içeriği ile özgün, otoriter, eski, trafiği yüksek kaliteli siteler, tanıtım yazısı için tercih sebebidir. Ayıracağınız bütçe belirleyici bir etken olsa da, taviz vermemeniz gereken nokta kalite ve otoriterliktir.

Tanıtım yazılarında hangi konulara dikkat edilmelidir?

Bir tanıtım yazısının, mutlaka sahip olması gereken özellikler vardır. Bu özellikleri olmazsa olmaz olarak görmeli, planınızı buna göre yapmalısınız.

●     Tanıtım yazısı, kesinlikle özgün bir içerik olmalıdır. Farklı platformlarda, kısmen de olsa yayınlanmış bir yazı, sağlayacağınız faydanın azalmasına neden olur.

●     Yazı samimi, doğal bir dille hazırlanmalıdır. Sitenize verilen linkler, arama motorlarında yükselmek istediğiniz kelimeye link olarak verilebilir. Alternatif olarak, yazının sonunda sitenizin adresini referans link olarak da sunabilirsiniz.

●     Nofollow etiketler yerine, dofollow etiketler kullanılmalıdır.

●     Bir tanıtım yazısındaki link sayısı, en fazla 3 olmalıdır. Fazla sayıda eklenen linkler, zarar verici olabilir.

●     Son olarak ise, tanıtım yazısının yayınlandığı sitenin, yazının yayınlanması için taahhüt ettiği süreyi bilmeniz faydalı olacaktır. Bazı siteler yazılar için 6 ay, bazı siteler 1 yıl taahhütte bulunmaktadır.

Bu içerik https://www.exclion.net/ sponsorluğunda hazırlanmıştır.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *