Steam Oyun İade Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

Steam Oyun İade Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

Steam kullanıcılarının merak ettiği konulardan birisi de steam üzerinden aldıkları herhangi bir ürünü nasıl iade edebilecekleri konusudur. Steam kullanıcıları aldıkları ürünü bilgisayarlarının kaldırmaması sebebi ile veya ürünün bilgisayarlarının kasması gibi sebepler ile aldıkları oyunun iadesini talep edebilmektedir. Tüm bu sebepler arasında oyuncuların ürünü yanlışlıkla alabilmeleri ya da oyunu oynamaları ve beğenmemeleri gibi nedeler de yer alabilmektedir. Tüm sebeplerden mustarip olabilen oyuncular steam ürünlerinin nasıl iade oluna bileceği yönünde araştırma yapmaktadırlar.

Steam ürünleri her zaman iade edilebilir mi?

Satın alınma işleminden sonra iki haftayı ve bununla birlikte toplam oynama vakti henüz iki saati geçememiş olan kullanıcılar, Steam mağazasındaki oyunları ve yazılımları steam e geri iade edebilmektedir. Steam oyun iade konusunda detaylı bilgiyi Bordo Klavyeli sitesinden edinebilirsiniz.

Dlc iadesi nasıl olmaktadır?

Steam içerisinden alınmış olan dlc paketleri için iade süresi satın alma işlemi gerçekleştikten sonra ki on dört gündür. Bu on dört gün içerisinde iade işlemi gerçekleştirile bilinmektedir. DLC alma işlemi gerçekleştikten sonra ilgili oyun 2 saatten daha az bir süre oynandı ise iade edile bilinmektedir. Bununla birlikte DLC nin kullanılmadığı, değiştirilmediği ya da transfer edilme işlemi gerçeklemediği sürece iade işlemi geçerli olabilmektedir.

Ön sipariş ile satın alının bir ürünün iadesi nasıl olmaktadır?

Steam üzerinden herhangi bir oyun ya da ürün ön sipariş verildiğinde ön sipariş süresince oyun ya da ürün istenilen bir vakitte iade edile bilinmektedir. İki hafta 2 saat kuralı oyun ön sipariş sürecine dahil değildir. Yani bu süre oyunun çıkış tarihinden itibaren geçerli olmaktadır.

Steam cüzdan bakiyelerinin iadelerine gelindiğinde ise eğer son on dört gün içerisin de alınımı sağlanmış ise steam sitesi üzerinden alınmışsa ve de bakiyeye hiç dokunulmamış ise iadesi mümkün olmaktadır.

Video iade edilebilir mi?

Video iade edile bilir başka bir içerikle birlikte başka bir içerik ile (video olmayan) birlikte aynı pakette içerisinde olmadığı sürece steam deki video, kısa film, dizi, bölüm ve eğitim videoları tarzı video içerikleri açısında iade işlemi yapılamamaktadır.

Steam üzerinden iade nasıl gerçekleşmektedir?

İlk olarak steam açılır daha sonra yardım menüsünden steam destek kısmına tıklanılması gerekmektedir. İade edilmek oyunun üzerine tıklanılır. Daha sonra gelen ürün ile ilgili yorum kısmından dilenen seçile bilinir. Bundan sonra iade talebinde bulunmak istiyorum butonuna taklanılır. Sebep kısmından sebebi de seçtikten sonra steam oyun iade işlemini sonlandıra bilmek için talep gönderilir.

Kaynak: Bordo Klavyeli

Hafzullah Yıldırım

Merhaba. Ben Hafzullah! Kocaeli'de yaşayan bir yazılım geliştiriciyim. 12 yıldır doğrudan sektörün içerisindeyim. Şu anda Hafzullah.com.tr yazılım firmasının kurucusuyum. İş hayatım, örgün eğitim gören bir üniversite öğrencisiyken başladı. Freelance çalışan olarak birçok web ve masaüstü projesi içerisinde yer aldım. Düzenli olarak ekibim ile altında imzam olan-olacak projeler geliştiriyoruz.

İlk Yorumu Sen Yap

Benzer Yazılar