Rafet El Roman Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır?

Rafet El Roman Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır?
Rafet El Roman Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır?

RAFET EL ROMAN KİMDİR, NERELİDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

Rafet El Roman, 25 Ağustos 1968 yılında Edirne, Havsa’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Rafet Yaşdut’dur. 1970 senesinde anne babası Almanya’ya işçi olarak giderken Rafet’i Uzunköprü Ömerbey köyünde anneannesine emanet etiler.

İlkokul 1.sınıfı bu köyde bitirdikten sonra Almanya’ya Darmstadt kentine annesinin yanına gitti. Bundan sonraki eğitimini orada Almanya’da havalandırma ve kalorifer tesisatçısı eğitimi alarak devam ettirdi. 1984 senesinde 16 yaşında ilk şarkı ve bestelerini yazmaya başladı. 1985 senesinde 17 yaşındayken Midnight Entertaintment film holdingine figüran olarak başvurdu ve çalışmaya başladı.

GENÇLİĞİN GÖZYAŞI ADLI İLK ALBÜMÜYLE BÜYÜK BAŞARI ELDE ETTİ

1995’yılında Türkiye’ye gelerek “Gençliğin Gözyaşı” isimli ilk solo albümünü çıkardı. 1997 yılında "EN GÜZEL GÜNLER SENİN OLSUN" adıyla ikinci albümünü çıkardı. 1999'da "HAYAT HÜZÜNLÜ" adlı üçüncü albümüyle yine büyük bir başarı yakaladı.

2000 senesinde Aşkın Nur Yengi ile “Peşindeyim” adlı şarkısına düet yaptı.2000 yılında Hanımeli adlı dördüncü albümünü çıkardı. 2002 senesinde “Asayiş Berkemal” filminde rol aldı. 2002 yılında, beşinci albümü 5 NR Aşk adlı albümünü hayranlarının beğenisine sundu. 2004 yılının yaz aylarında, Sürgün adlı altıncı albümünü yaptı ve bu albümle çok büyük bir satış grafiği yakaladı.

2005 senesinde “Kalbimin Sultanı” isimli yedinci albümünü, 10.Sanat Yılı şerefine müzik severlerin önüne sundu, albüm ilk çıktığı hafta büyük bir rekor grafiği yakalayarak, listelerin 1 numarası oldu. 2008 yılında Bir Roman Gibi adlı albümünü piyasaya süren Rafet El Roman büyük başarı topladı.

Aynı albümde Yusuf Güney'le seslendirdiği "Aşk-ı Virane" adlı parçasıyla listeleri alt üst eden Rafet El Roman, aynı parçayla Kral TV Müzik Ödülleri'nde "Yılın En İyi Şarkıcısı" ödülünü de kazandı. 2011 yılında ise Rafet El Roman, Sevgiye Zaman Ver adlı albümünü piyasaya çıkarmıştır.

MÜZİĞİN YANI SIRA BEYAZ PERDE DE ÜSTÜN PERFORMANS SERGİLEDİ

1999 senesinde yönetmen ve senaristliğini Sinan Çetin’in yaptığı “Propaganda” isimli filmde Kemal Sunal, Metin Akpınar, Meltem Cumbul, Ali Sunal, ile beraber başrol oynadı. 2000 senesinde yönetmenliğini Serdar Akar’ın yaptığı “Dar Alanda Kısa Paslaşmalar” isimli sinema filminde başrol oynadı.

2007 senesinde” Senin Uğruna” adlı filmde rol aldı.

ÖZEL HAYATI, EVLİLİKLERİ VE ÇOCUKLARI

1996 yılında evlendiği manken Tuğba Altıntop’tan 2003'te boşandı. Bu evlilikten Su (d. 2000) ve Şevval (d. 2003) adında iki kızı, sevgilisi Yeşim Eryıldırım’dan Edvan (d. 2010) adında bir oğlu var. 2014 yılında Ceren Kalpaklarsan ile Almanya'da evlendi. Bu ikinci evliliğini de 2016 yılında sonlandırdı.

Kaynak : Mp3 Kulisi

ALBÜMLERİ:

Gençliğin Gözyaşı, En Güzel Günler Senin Olsun, Hayat Hüzünlü, Hanımeli, 5 NR AŞK, Sürgün, Kalbimin Sultanı, Gönül Yarası, Bir Roman Gibi, Sevgiye Zaman Ver, Yadigâr, Mecnun

TEKLİLERİ:

Peşindeyim, Senden Sonra, Adımla Seslendi, Şipşak

ROL ALDIĞI FİLMLER:

Senin Uğruna, Asayiş Berkemal,  Dar Alanda Kısa Paslaşmalar, Propaganda

Sanatçının Sayfası : https://mp3kulisi.com/sarkici/Rafet-El-Roman


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *