Pasaport P Ne Demek

Pasaport P Ne Demek

Birçok pasaport tipleri mevcuttur. Bunlar:

  •  Diplomatik pasaport
  •  Resmi pasaport
  •  Geçici pasaport

tüm bu pasaport tipleri içinde P tipi pasaport ne demek peki? Pasaporttunuzda ‘’P tipi’’ yazılı olması  ne anlama gelmemektedir. Pasaportta P ne demek? Pasaporttunuzun kısıtlandığı anlamına mı gelmektedir?

Oysaki P pasaport anlamına gelmektedir. P aslında bir pasaport tipi veya çeşidi değildir. Bu sadece bir belge tipidir. Bu belge türünün P pasaporttu anlamına gelmektedir. Örneğin: S veya T de olabilir. Bu genelde sayfanın üst kısmında fotoğrafla birlikte gösterilmektedir.

Bir diğeri ise sayfanın alt kısmında bulunmaktadır. Pasaportun sol tarafındaki fotoğrafın altında bulunmaktadır. Pasaportlarda bir dizi yazı serisi ve harfler bulunmaktadır. Bunların bir kısmı düzenli olsada genelde düzensiz ne anlama geldiği belli olmayan bir dizi sıralamalardır.

Hafzullah Yıldırım

Merhaba ben Hafzullah! Voiser.net, Hesaplus.com projelerinin kurucusuyum. 2015'te Kocaeli Üniversitesi'nden mezun oldum ve devamında Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım. 2017'de çalıştığım şirketten istifa ederek kendi yazılım firmam Hafzullah.com.tr'yi kurdum.

İlk Yorumu Sen Yap

Benzer Yazılar

Voiser Yeni Ofisine Geçti
Bedelli Askerliğin Tarihçesi