Mac için Sap2000, Probina, İdecad, Sta4cad

Mac için Sap2000, Probina, İdecad, Sta4cad
Mac için Sap2000, Probina, İdecad, Sta4cad
Merhaba Hafzullah bey;
Ben Macbook pro retina ekran yeni kullanıcısıyım. Mühendislik Öğrencileri Ve Mühendisler Için Önerilen Bilgisayarlar başlıklı yazınızda retina ekranların sap2000, idecad, sta4cad, probina gibi inşaat mühendisliğinde kullanılan birçok programın retina ekranı desteklemediğini söylememişsiniz. Ben de şuan mac'ime windows yükleyip bu programları kurmayı planlıyordum. Bu programlar kesin olarak çalışmıyor mu? Retina ekranda ve bu sorunla ilgili bi gelişme var mı? 

Merhaba;

Sanırım mac kullanışımın 6. senesi. Macbook'lar da klasik diğer Apple ürünleri gibi.. Bir uygulama, özellik vb. yapılmıyor yıllarca, sonra yapılınca en iyisi yapılıyor. Ve bu da o yapılacak şeyin gerçekten iyi bir kitleye hitap edip etmemesi ile alakalı.

Mac, Sap2000, Idecad, Sta4cad veya Probina gibi yok pahasına bir kitleye böyle uygulamaları kendi desteklemiyor. Ve aynı sebepten ötürü çok büyük bir gücü olmayan bu firmalar da (Büyük bir güçten kastım bir adobe..) Mac versiyonunu çıkaramıyorlar. Bir platformda bir yazılım çıkarmak ayrı bir güç ister, her geliştirme ve güncellemede çift platformda ilerlemek bambaşka bir organizasyon ve güç ister.

Kısaca, maalesef bu programların;

  1. Sap2000
  2. İdecad
  3. Sta4cad
  4. Probina

Mac versiyonları yoktur. Aynı zamanda hiçbirinin Retina ekran desteği de yok. O yüzden hem mac, hemde retina ekran aldıysanız hayırlı olsun. Zorlu ve sabırlı bir süreç sizi bekliyor olacak. Hem Mac'inize ayrıca Windows kurmak zorunda kalacaksınız, Hem de retina ekranda bulanık görüntülü bir program kullanmak zorunda kalacaksınız. Geçirdiğiniz her 15 dakika da gözlerinizin çok yorulduğunu hissedeceksiniz. O yüzden İnşaat mühendisliği öğrencilerine, özellikle proje kısmına merak duyanlara mac'i tavsiye etmem.

Saygılarımla..


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *