Kredi Kartı Vermeden Otel Rezervasyonu

Kredi Kartı Vermeden Otel Rezervasyonu
Kredi Kartı Vermeden Otel Rezervasyonu

Tatil yapmak, iş gezilerine katılmak, şehir veya yurtdışında ticari, kültürel etkinliklere katılmak için olmazsa olmazlardan biri, kalacak yer sorunudur. Bu anlamda gerekli otel rezervasyonlarını yapmak, son dakikada yer bulamama veya pahalı fiyatlardan yer bulma gibi sonuçlara yol açabilir.

Otellerin çoğu uzun dönemli rezervasyonlarda kredi kartı bilgisi ister. Bunun sebebi mevcut otel odasının rezervasyonun

Bir otele rezervasyon yapmak demek, o oteldeki o odanın belirtilen süre içerisinde dolu olması demektir. Yani aynı otelde aynı tarihlerde yer arayan müşteriler orada belirtilen yerin dolu olduğunu görüp başka otellere bakacaklardır. Eğer rezervasyon yapan kişi otele kayıt yaptırmazsa aynı otelde yer arayan kişileri ve oteli mağdur etmiş olur.

İşte bu yüzden otellerin çoğu uzun dönemli rezervasyonlarda kredi kartı bilgileri ister. Mantıklı olan da budur aksi takdirde hak mağduriyetleri yaşanır. Uzun dönem rezervasyonları yapan kişilerin amacı, boş yer ve indirimden yararlanmaktır. Eğer herkes sözünde durmuş olsaydı uzun dönemli rezervasyonlarda kimse kredi kartı bilgileri istemezdi.

Otellerdeki Rezervasyon Sıkıntısını Çözmek İçin Ne Yapılmalıdır?

Öncelikle uygun oteller, otel arama sitesinden taranmalı. Eğer ilgili otelde istenen rezervasyon seçenekleri belirtilmemişse otelin numarası aranmalı ve rezervasyon seçenekleri sorulmalı. Bu şekilde otellerin rezervasyon politikası tam anlamıyla öğrenilmiş olur.

Eğer müşteriler telefonda görüşmek yerine eposta atmayı tercih ediyorsa otelin sitesi üzerinden iletişimun iptal edilmesi durumunda yaşanacak mağduriyetin önüne geçmektir. Otellere aynı gün yapılan rezervasyonlarda kredi kartı bilgileri verilmesi zorunlu değildir. Bu yüzden kredi kartı veya ön ödeme yapmak istemeyen kişiler yakın tarihlerde otel araması doğru olur.

Ön Ödemesiz Otel Rezervasyonu

Genelde yurtdışı gibi uzun yolculuklara çıkmadan önce otel rezervasyonları yapmak son dakikada çıkacak problemlerin önüne geçmek için çok önemlidir. Otel arayanlar aynı gün check in yapacakları otellere rezervasyon yaparken genelde kredi kartı bilgileri vermek zorunda değildir. Otel arama sitelerinin sunduğu bir seçenek ise varış yerinde ödeme yapmak istiyorum seçeneğidir.

Otel arama sitesinde bu seçeneğe tıklanması uygun otelleri ekrana getirecektir. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen ise tatil için gidilmesi amaçlanan otellerde indirimlerden yararlanmak ve yer sıkıntısından kurtulmak için rezervasyonların yapılmasıdır.

Bunun için kredi kartı bilgileri vermek gerekir. Bu rezervasyonu yapmayı düşünenler öncelikle kararlarından emin olmalıdır. Eğer sonradan herhangi bir nedenle yapılacak vazgeçişlerde otel belli miktar para keser.

Neden Uzun Zaman Önce Yapılan Rezervasyonlarda Kredi Kartı İstenir? kurmak mümkündür. Bazı oteller farklı rezervasyon politikalarına sahip olabilirler. Bu yüzden aranan bölgedeki otellerin iyi araştırılması son dakika mağduriyetlerinin önüne geçmek için etkilidir.

Uzun dönem rezervasyon yaptıracakların bu anlamda dikkatli olması gerekir. Sonuç olarak hem otelin hem de başkalarının hakkını yememek için uzun dönemli rezervasyonlarda kredi kartı bilgileri verilmelidir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *