Kredi Kartı Bilgisi Vermeden Apple Kimliği Alma

Kredi Kartı Bilgisi Vermeden Apple Kimliği Alma
Kredi Kartı Bilgisi Vermeden Apple Kimliği Alma

Apple firması teknolojik gelişmeleri ve yoğun bir kitleye hitap eden ürünleri ile son yılların en çok tercih edilen teknoloji devlerinden biri olarak tanınmaktadır.

Yaklaşık 10 yıllık geçmişleri ile kendilerinden daha eski firmaları geride bırakmayı başarmış, bilgisayar, cep telefonu, müzik cihazları ve televizyon sistemleri gibi pek çok farklı ürün grubunda sağladıkları kalite ile adından söz ettirmektedir.

Aynı zamanda akıllı cihaz üreticilerinin neredeyse tamamının kullandığı Android işletim sistemi yerine alternatif olarak ürettikleri akıllı cihazlarda iOs, bilgisayarlarında ise MacOs adı ile bilinen işletim sistemlerinde de muazzam bir kalite yakalamayı başarmış ve kendi çizgilerini oluşturmuşlardır.

Android cihazlar Google altyapısı ile beslendiklerinden uygulamalar ve pek çok şeyi satın alma işlemlerinde birer Google kimliği almak ve ödeme işlemlerini bu kanal üzerinden yürütmek zorundadırlar.

Benzer bir şekilde Apple firması da kendi işletim sistemlerine uygun bir mağaza ağı oluşturmuş, AppStore adlı sanal mağazalarından ücretli ve ücretsiz tüm uygulamaları temin etme imkanı sunmuştur. İlk kez bir Apple cihaz kullanacak olanların kendilerine ait bir Apple Kimliği almaları gerekir. Bu Apple Kimliği ile iTunes Store'dan, App Store'dan ya da iBooks Store'dan ilk defa giriş yaptığınız zaman bulunan ücretli ürünleri satın alabilmek için sizden herhangi bir ödeme yöntemi seçmeniz istenmektedir.

Ancak bu ödeme yöntemi seçildiğinde elbette ki satın alma bilgileri girilmesi de zorunlu olacağından, yanlış bir hamle ile basacağınız tek buton sonrası istemediğiniz uygulamaları da satın alabilirsiniz. Bunu ortadan kaldırmak, ya da kendi tercihi doğrultusunda bir ödeme yöntemi oluşturmak isteyenler için bir kaç adım ile isteklerine ulaşabilme imkanı bulunmaktadır.

Apple Kimliği Kredi Kartı Hiçbiri Seçeneği Yok

Apple kimliği aldığınızda sizden bir ödeme yöntemi belirlemeniz istenmektedir. Ancak herhangi bir ödeme yöntemi girmek istemeyenlerin, kredi kartı seçeneklerinden hiçbir yazan kısmı seçmeleri gerekir.

Bazı durumlarda hiçbiri seçeneğinin olmadığı da yaşanan sıkıntılar arasındadır. Eğer hiçbiri seçeneği yok ise farklı bir yol izlemeniz gerekecektir.

Diğer yöntemden bahsedecek olursak, öncelikle App Store üzerinden ücretsiz bir uygulama indirmek için dilediğiniz uygulamadaki yükle seçeneğine dokunmanız, ardından ekrana gelecek pencereden yeni Apple kimliği yarat seçeneği ile bir Apple Store hesabı açmanız gerekmektedir. Bu şekilde ilerlediğinizde Hiçbiri seçeneği görünür olacak ve seçerek devam edebileceksiniz.

Apple Store Hesap Açma

Apple Store üzerinden bir hesap açmak isteyenlerin öncelikle iPad, iPod Touch ve iPhone cihazlarından Apple Store uygulamasına giriş yapması gerekmektedir.

Bu uygulamadan ücretsiz uygulamalar kategorisi üzerinden seçilecek bir uygulama için yükle butonuna tıkladığınızda karşınıza yeni bir pencerede, "Yeni Apple Kimliği Oluştur" seçeneği sunulacak ve seçildikten sonra hesap açmak için belirtilen yönergeler takip edilecektir. İşlem sonunda yeni bir Apple kimliği sahibi olacaksınız.

App Store Hesap Açma Resimli Anlatım

Apple kimliği alacaklar için internet üzerinden pek çok resimli anlatım bulunmaktadır. Ancak en doğru sonuçlar için Apple resmi sitesi üzerinden resimli anlatımları takip edebilir, ya da site üzerinden verilen görselleri takip ederek üyelik açabilirsiniz.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *