Konut Faiz İndirimleriyle Bağcılarda Ev Sahibi Olmak Kolaylaştı

Konut Faiz İndirimleriyle Bağcılarda Ev Sahibi Olmak Kolaylaştı
Konut Faiz İndirimleriyle Bağcılarda Ev Sahibi Olmak Kolaylaştı

Konut faiz indirimi ile beraber İstanbul’un Bağcılar semtinde ev satın almak daha kolay hale geldi.

Emlak piyasasının hareketlenmesi için İmar barışı, KDV ve tapu avantajları da sunulmuştu. Yatırımcılar ve ev sahibi olmak isteyenler bu fırsatlardan yararlanmak için satılık konut almaya yönleniyor. Bağcılar’da satılan evlerin oranında artış gözlenmeye başladı. Aynı zamanda Bağcılar kiralık daire ilanları da eşzamanlı olarak artıyor. Kısaca Bağcılar’da yer alan konut artışını sizler için gözlemledik.

Bağcılar’da Ev Satışlarında Artış!

İstanbul’un Bağcılar semtinde özellikle 2018 yılında konut satın alacaklara yönelik olarak sunulan avantajlar nedeniyle konut satın alımlarında hareketlilik yaşandı. Bağcılar’da satılık konut piyasası ile ilgili gelişmeler şu şekilde gerçekleşti:

İstanbul Bağcılar’daki evlerin değeri bir yıl içinde %17,17 oranında yükselmiştir

  • Araştırmaya konu olan evler ortalama 110 metrekaredir.
  • Bağcılar’da satılık konut geri dönüş süresi ise ortalama 18 yıldır.
  • Merkez, Evren, Bağlar, Mahmutbey, Demirkapı mahallelerindeki evler daha fazla değer kazanmıştır.
  • Barbaros, Yavuz Selim, Göztepe ve İnönü mahallerindeki evlerin fiyatları düşmüştür.

Bağcılar’da ev fiyatları genel itibariyle yükseliştedir. Konut faiz indirimi sebebiyle ev almak yatırımcılar için daha kolaydır.

Bağcılar semtindeki evlerin geri dönüş süreleri ortalama 18 yıldır; en hızlı geri dönüş süresi ise Göztepe, Barbaros, Yavuz Selim, Hürriyet ve Kazım Karabekir mahallerindeki konutlara aittir.

Metro yapımının tamamlanması Bağcılar’daki evleri değerlendirmiştir. 2012 yılı baz alındığında metro hattı ile beraber bu bölgedeki konutların fiyatlarında büyük bir artış meydana gelmiştir.

Bağcılar’da ev fiyatları 2018 itibariyle ortalama 2,880 TL olarak açıklanmıştır. Konut faizlerindeki indirim ile beraber ev alımlarında yükselme gerçekleşmiştir.

Konut Faiz İndirim Kampanyası!

2018 yılında ev almak isteyenler için konut kredi faizlerindeki indirim fırsat sunmaktadır. Konut faiz indirimi İmar Barışı ile birleştiğinde Bağcılar semtinde ev satın almalar artmıştır.

Kredi faiz oranlarının %1’in altına düşeceği açıklandı. Emlak sektöründe hareketlenme yaratmaya çalışılırken bankaların bu kampanyası da şu an için vatandaşın ilgisini çekmiş gibi görünüyor.

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası konut kredi faiz oranları kampanya süresinde %1’in altına düşecek. Vakıf ve Ziraat Katılım Bankası da kampanyaya destek verecek. Kampanyanın en az 3 ay boyunca sürmesi beklenmektedir.

Örnek konut kredisi: Konut kredilerindeki faiz oranları ile beraber örnek bir konut kredisi sunarsak 200 bin TL ‘lik bir ev kredisi için ödeme şu şekilde gerçekleşecektir:

*200 bin TL konut kredisi 120 ay vade ve aylık %0,99 faiz oranı ile geri ödendiğinde aylık taksit tutarı 2,855 TL olmaktadır.

Kredi eski faiz oranıyla geri ödeneceğinde aynı koşullar altında aylık faiz oranı %1,23 iken taksit tutarı 3,197 TL olmaktaydı.

Ayrıca tapu harcı da 8.000 TL’den 6.000TL’ye inmiştir. KDV oranlarında da oldukça büyük bir indirim gerçekleşmiştir.

2018 yılında Bağcılar satılık daire alımında bu kampanyalarla beraber artışın devam etmesi beklenmektedir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *