Kobilere Faizsiz Kredi 2018

Kobilere Faizsiz Kredi 2018
Kobilere Faizsiz Kredi 2018

“0” FAİZLİ KOBİ KREDİSİ

Hepimiz hayatında gerek ihtiyaç, gerek iş hayatında kullanmak için, paraya ihtiyacı olmuştur. Kimisi, bu ihtiyacını faizli kredilerle kimisi de, kar payıyla bu ihtiyacını karşılamak zorunda kalmıştır. Peki ya bunların hiç birine gerek kalmadan gerçekten “0” faizli kredi almak mümkünmüdür? Devletin esnaf ve sanatkarlara iş yeri kurmak için verdiği krediler ise “EVET” mümkündür.

Devlet bankası olan Halkbank kobi’ de Esnaf ve Sanaatkarlara özel sıfır faizli krediler vardır. Bunlar 3 şeklide karşımıza çıkmaktadır;

Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek Kollarında Faaliyet Gösterenlere Kredi

193 sayılı gelir kanununun 9’uncu maddesine göre geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan ve kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında (el dokuma işleri, bakır işletmeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği  veya bu işlere benzerlik gösteren ve Maliye Bakanlığı’nca kabul edilen) iş yapan ve “Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi” olan esnaf ve sanatkarlar %0 faizli krediden yararlanabilmektedirler.

Ustalık Belgesi Sahibi Olup Yeni İşyeri Kuran Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Kredi

3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında, en az 3 yıllık ustalık belgesine sahip olan ve ustalık belgesiyle ilgili bir meslek kolunda, kendi adına kurmuş olduğu işletmenin en az 1 yıl faaliyette olduğunu belgeleyen girişimci “esnaf ve sanatkarlar”, bu Karar kapsamında 01/01/2015 tarihinden itibaren % 0 faizli kredi yararlanabilmektedir.

Genç Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Kredi

KOSGEB Girişimcilik Destek Programını basarı ile tamamlayan , 30 yaşını tamamlamamış olan genç girişimciler sundukları proje KOSGEB tarafından onaylanması halinde projelerine Bankamız tarafından 100.000 TL’ye kadar % 0 faizli kredi imkanı tanınmaktadır.

NOT: Bu krediden yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkarlar’ın son 5 yıl içerisinde KOSGEB hariç diğer kamu ve kuruluşlardan herhangi bir kredi veya hibe almamış olmaları gerekmektedir.

Bankalarda “0” faiz yerine; %100 faiz indirimi ibaresi kullanılmaktadır.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *