Kisisel Blog Ne Demek? - Instagram

Kisisel Blog Ne Demek? - Instagram
Kisisel Blog Ne Demek? - Instagram

Merhaba arkadaşlar,

Bugün bu yazımda instagramda kişisel blog ne demektir, bundan bahsedeceğim.

Instagram hesaplarında ara ara hepimiz görüyoruz, hesap detaylarında işbiliği için, dm, kişisel blog .. gibi kullanılan pratik kısa açıklamaları. İşte bunlar arasında normal kullanıcılar için en anlaşılmayanı maalesef kişisel blog. Tabi ülkemiz için geçerli bu durum.. :) Elin ülkesinde bu konular çok daha ilerlemiş, hatta bazı ülkelerde sektörel bazda ele alınmaya bile başlamıştır. Personal cv, Personal website, Personal blog gibi..

Ama sizin aradığınız bu değil, kişisel blog yani instagramdaki olan, kişi isminin altında yazan değil mi? Biliyorum geleceğim oraya da.

Son bir cümle ile asıl konuya geçeyim, bu işin aslı; kişisel blog macerası Instagram duvarları içerisinde tutulamaz. Yani Instagramdan kişisel blog olmaz, ama instagram bu işten nemalanmak için bu özelliği kullanıcılarına sunmayı tabiki es geçmedi.

Kişisel Blog Nedir?

Kişisel blog nedir? Diyorsanız Kişisel blog nedir? başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.

Instagram en azından bu kültürü oluşturabilirse, internet ve sosyal medyayı daha bilinçli ve daha faydalı kullanabiliriz belki..

Instagram böyle birşeyi neden yaptı? Tabiki de kullanıcıların daha aktif bir kullanımını sağlama, farkındalık oluşturma, güvenli internet kullanımı, kendini yenileme ve güncelleme sunma gibi birçok sebepleri var bizim bildiklerimiz arasında.

Instagramda Kişisel Blog Nasıl Yapılır?

 1. Instagram ana sayfasındaki Sağ Üst kösede bulunan Seçenekler anlamına gelen üst üste üç nokta var, ona tıklıyoruz.
 2. Hesabımızı Gizli hesap türünden çıkarıyoruz ve bu gizlilik ayarının bir üstünde bulunan işletme hesabına geç butonuna tıklayarak işletme hesabına geçişini yapıyoruz.
 3. 3 adımda bizden onay isteyecek, hepsine devam diyerek ilerliyoruz. Daha sonra Facebook sayfamız ile senkron etmek için facebook bağlantısı isteyecektir.
 4. Facebook'a bağlanın ve facebook sayfasını oluşturun. Devamında ise size eposta ve parolanızı soracak, bilgileriniz ile giriş yapın.
 5. Son olarak ise sayfa türünüzü soruyor. İşte en önemli kısım burası. Buradaki listeden kişisel blog veya tanınmış kişi olarak seçebilirsiniz.

Bu adımları kısaca şöyle özetleyelim;

 1. Profilinize gidip sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun.
 2. Bu sayfadan İşletme Profiline Geç'e dokunun.
 3. İşletme Profiline Geç'e dokunun ve Instagram'daki İşletme Profilinizle ilişkilendirmek istediğiniz Facebook Sayfasını seçin.
 4. Profilinizin Herkese Açık olarak ayarlandığından emin olun. Özel hesaplar, İşletme Profiline geçemez.
 5. İşletme Profilini Ayarla sayfasında, işletmenizin iletişim bilgilerini inceleyin, istediğiniz değişiklikleri yapın ve Bitti'ye dokunun.

İşte bu kadar.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

 1. profilRecep Hilmi TUFAN

  Instagram kişisel bloglar da blogdan sayılıyorsa bizim bloglar ne oluyor o zaman? :)

 2. profilAli Yatarkalkmaz

  Bu konuda size katılamayacağım İnstagram (hatta tüm sosyal medya platformları) bir kişisel blog sayılamaz.

  • Hafzullah YILDIRIM

   Sizce kişisel blog olması için olması gereken veya olmaması gereken şey ne, bu sosyal medya platformlarının olmamasının sebebi ne peki? Saygılar.

   • Ali Yatarkalkmaz

    Çok basit emek. Çektiğiniz bir fotoğrafı paylaşmaınız sizin o anki düşüncelerinizi bize bildiremez. Ama gerçek anlamda bir blog temasıyla, yazıların kullanımıyla, yazının resimi ile tamamen bizim emeğimizdir. Tamamen bizim duygumuzu, bizim tasarım anlayışımızı yansıtır.
    Yine aynı şekilde blog açan insan biraz olsun okuma-yazma seven insandır. Diğer sosyal medya platformlarında ise neler paylaşıldığı ortada.

   • Hafzullah YILDIRIM

    Sizin gibi eleştirenlere ihtiyaç var. Teşekkürler.

   • Ali Yatarkalkmaz

    Geri dönüşünüz için ben teşekkür ederim :) Bu kadar geç cevap verdiğim için de kusura bakmayın. Bu aralar yer işaretlerimi düzenliyordum o sırada fark ettim buradaki yorumumu bu kadar çok yer işareti maalesef böyle sorunlara yol açabiliyor.

   • Hafzullah YILDIRIM

    Est. :) Bol yer işareti demek internette bol sörf demek.

 3. profilZafer Tegin

  Kişisel blog açmak isteyenler için yeterli bir içerik olmuş. Ben de bir kişisel blog açmak için araştırma yapıyorum. Daha önce hiç blog tarı site yönetmedim o yüzden başarılı blog yazarlarının sitelerini inceliyorum. Ben yazıyı başarılı buldum. Sitenizi de yeterli buldum Umarım çok daha iyi yerlere gelirsiniz. Yazı için teşekkür ederim :)

 4. profilRecep

  Benim kişisel blog maceram da tam olarak burada.

 5. profilSema

  Kaliteli ve özgün içeriklerle ve bu içerikler gerçekten uyumlu görsellerle beslendiğinde her blogun eninde sonunda başarıya ulaşacağını kaçınılmaz.

 6. profilNilOf

  Kisisel Blog dan nasil cikiyoruz acaba

 7. profilUfuk Işık

  Hesabı kişisel blog yaptıktan sonra sayfa ziyaretçisi sayısı yazıyor bunlari bu ziyaretcileri nasıl görebiliriz.

 8. profilDuygusu

  Pekala kişisel blog açtığımızda herhangi bir miktar ödüyor muyuz acaba , yani hiç bir bilgim yokda

 9. profilVolkan Atabey

  blogları bitirdiler yıllardır www.******.com.tr de yazıyorum bir faydasını görmedim.

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *