İmplant Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli?

İmplant Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli?

Türkiye diş tedavisinde Avrupa standartlarının üzerinde hizmet vermekte olup bu konuda sadece ülke genelinden değil Avrupa ve Dünya genelinden hasta kabul eden poliklinikler bulunmaktadır. Bugün Ülkemizde bu konuda lider durumda olan Cadde Dental Polikliniğinin kurucusu izmir estetik diş doktoru Soner ARIKAN ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide implant tedavisi, maaliyetleri ve olası yan etkileri ile ilgili önemli bilgiler aldık.

Soner bey, İmplant bir çok hastanın korktuğu ve yaptırmaktan çekindiği tedavi yöntemi olarak biliniyor. Bu durum değiştimi yoksa hala bu tedaviden çekinen hastalar varmı ?

Aslında bu konuda insanlar çok bilinçlendi. Çünkü artık günümüzde implant tedavisi diş çekimi kadar kolay gerçekleşmekte ve hasta operasyon sonrası normal yaşamına devam edebilmektedir. Kişilerin en çok korktukları konu ise işlem sırasında acı çekeceklerini sanmaları. Bu da çok yanlış bir bilgi diyebilirim çünkü implant yerleştirilecek bölgeye yapılacak lokal anestezi sayesinde bırakın acı duymayı implantın yerleştirildiği bile hissedilmemektedir.

İmplant yaptırırken nelere dikkat etmeli?

En başta tedavi yaptırmayı düşünen hastaların kesinlikle sigarayı bırakmaları gerekiyor. Ayrıca varsa şeker hastalıkları bunun kontrol altına alınmış olması tedavinin başarı oranını arttıracaktır. Hastaların tedavi yapılacak merkezleri iyi belirlemesi gerekiyor, her sektörde olduğu gibi maalesef son yıllarda diş merkezlerinin merdiven altı tabir edilen yetkisi olmayan ve sağlıksız koşullarda bu işlemleri yaptıkları biliniyor.

İmplant sonrası yaşanan sorunlar nelerdir?

Başarılı bir operasyon sonrası herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Yüzde şişlik, morluk ve diş bölgesinde hafif ağrı olabilir bu ağrılar doktorunuz tarafından belirtilecek ağrı kesici ilaçlarla kolaylıkla atlatılabilir. Tedavi sonrası ağız bakımı çok önemli, diş fırçalama ve ağız bakım suyunu düzenli kullanarak ağız ve diş eti bölgesinin zararlı bakterilerden ve dolayısıyla olası enfeksiyon risklerinden uzak tutulması gerekmektedir. Sigara, asitli içecekler ve alkol kullanımından ağız içi enfeksiyon riskini arttırabileceği için kesinlikle uzak durulmalıdır.

Web sitenizin internet aramalarında ilk planda çıkması dikkatimizi çekti bunun için özel bir ekibinizmi var?

Hayır özel bir ekibimiz yok. Hastalarımıza gösterdiğimiz özeni web sitemizede göstererek bunun meyvelerini topluyoruz. izmir estetik diş doktoru, izmir implant diş, izmir ortodonti, izmir implant ve izmir gülüş tasarımı gibi ege bölgesinde hastalar tarafından aranan bir çok kelimede lider durumdayız. Bunun en önemli nedeni diş tedavisinde uzman kardomuz olduğu gibi web sitemizide uzman ve bu işte başarısını kanıtlamış kişilere teslim etmiş olmamız. Ayrıca hastalar Türkiye'nin her bölgesinden internet sitemiz ve telefon numaralarımız aracılığı ile bizlere ulaşabiliyor ve sorunlarını dile getirebiliyorlar bizde elimizden geldiğince tüm hastalara yardımcı olmaya ve yol göstermeye çalışıyoruz.

Hafzullah Yıldırım

Merhaba ben Hafzullah! Voiser.net, Hesaplus.com projelerinin kurucusuyum. 2015'te Kocaeli Üniversitesi'nden mezun oldum ve devamında Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım. 2017'de çalıştığım şirketten istifa ederek kendi yazılım firmam Hafzullah.com.tr'yi kurdum.

İlk Yorumu Sen Yap

Benzer Yazılar

Voiser Yeni Ofisine Geçti
Bedelli Askerliğin Tarihçesi