Google'da en çok aranan kelimeler - 2014'e özel

2014'ün sonuna yaklaşırken teknoloji şirketleri her sene olduğu gibi gelenek haline getirilen, yılı özetleyen listeler/videolar paylaşmaya başladı. Google kısa süre önce yayınladığı liste ile 2014’ün bölgesel ve ülkeler bazında en çok arananlarını listeledi ve özet videosuyla aramaları tüm kullanıcılara sundu.

Google Trends altından da ulaşabileceğiniz listelere Türkiye özelinde baktığımızda Yükselen Aramalar’da genel olarak ülke gündeminin izlerini sürmek mümkün.

Ülke, bölge hatta dünya gündemini birebir yansıtan konuların listenin kalbini oluşturduğu herkesçe kanıksanabiir. Seçim Sonuçları, Dünya Kupası, Soma, Kobani, İşid gibi başlıklar bu listenin önemli bir kısmını oluşturuyor. Listenin diğer yarısını ise Dünya Kupası, Flappy Bird, Als hastalığı, Selfie gibi daha sosyal konulardan oluştuğunu görüyoruz.

Bu sunumların Google tarafından sadece sene sonunda yayınlanmadığını hatırlatmak ister ve Google Trends'ten istediğiniz her zaman bu listelere güncel olarak ulaşabileceğinizi belirtmekten mutluluk duyarım.

Türkiye’den Google'da 2014’te en çok aranan kelimeler
1. Seçim Sonuçları
2. Dünya Kupası 2014
3. Soma
4. Flappy Bird
5. Kobani
6. İşid
7. Als Hastalığı
8. Selfie
9. Torba Yasa
10. Gazze


Dünya gündemine baktığımızda ise en yüksek arama yapılan isim geçtiğimiz aylarda vefat eden Robin Williams oldu. Ölümü tüm dünyada yankılanan ünlü isim Google’da en çok aranan isim olmuş. Dünya Kupası, Ebola, ALS hastalığına dikkat çeken IceBucket Challenge, Malezya Havayollarının kaybolan uçağı, Flappy Bird, Conchita Wurst, İşid, Frozen filmi, Sochi Kış Olimpiyatları listenin geri kalanını oluşturuyor.

Tüm dünyada Google'da 2014’te en çok aranan kelimeler
1. Robin Williams
2. World Cup
3. Ebola
4. Malaysia Airlines
5. ALS Ice Bucket Challenge
6. Flappy Bird
7. Conchita Wurst
8. ISIS
9. Frozen
10. Sochi Olympics


Google'ın tüm listelerinin detaylarına Google Trends altından ulaşabilirsiniz. Türkiye listesi ve küresel listeler de burada yer alıyor.

İşte Google'ın 2014 için hazırladığı video;


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *