Ev Almak İsteyenlere Tavsiyeler - 2019

Ev Almak İsteyenlere Tavsiyeler - 2019
Ev Almak İsteyenlere Tavsiyeler - 2019

Ev almayı düşünenler için benzersiz hizmet

Genel olarak emlak piyasası, ülkemizde her daim takip edilen bir piyasadır. İnsanların, ev ihtiyaçlarının yanında birikimlerini değerlendirebilecekleri bir yatırım alanı olarak da emlak piyasasına yoğun bir ilgi gösterdikleri söylenebilir.

Hal böyle olunca emlak fiyatları da insanlar arasında her daim konuşulan popüler konulardan biri haline gelmiştir.

İnternet ve mobil teknolojilerin gelişmesi ile birlikte pek çok pazarda olduğu gibi emlak pazarında da fiyat karşılaştırmaları ve fiyat bilgileri edinmek için internet kullanılmaya başlandı. Günümüzde, internetin bu denli yaygınlaşması sonucu pek çok alışkanlığımızda olduğu gibi ev aramada da ilk müracaat yerimiz internet haline geldi.

İnternette ev ilanlarının bulunduğu pek çok farklı mecra bulunmaktadır. Hal böyle olunca hangisini kullanarak doğru evi bulabileceğimiz ile ilgili tereddüt duyduğumuz haller olabilmektedir.

Bu endişeleri görerek ev arama sürecinde bakılabilecek tüm platformları tek bir çatı altına toplayan Flatfy ile tanıştıktan sonra, bu süreç daha kolay bir hal alacaktır.

Flatfy, kısaca belirtmek gerekirse bir emlak arama motorudur. Flatfy kullanarak aradığınız dairenin satılık veya kiralık olduğunun bir önemi olmadan internet üstünde bulunan bütün fiyatlara ilişkin bilgi sahibi olabilirsiniz. Aslına bakılırsa Flatfy sitesini emlak arama platformlarının Google’ı gibi düşünebiliriz.

Böylece, bir ilan platformunda arama yaparken diğerinde olan ve belki de daha avantajlı daireleri gözden kaçırmamış olursunuz. Böylece, yapacağınız fiyat karşılaştırmasını daha sağlıklı yapabilir ve size en uygun daireyi daha kolay bulabilirsiniz.

Flatfy ile ev al-sat işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Sitenin kullanım şekli de kullanıcı merkezli düşünülerek oluşturulmuş. Tasarımı oldukça sade ve aramak istediğiniz ne ise kolay bulabileceğiniz bir şekilde yapılmış.

Sitenin ana sayfasına giriş yaptığımızda karşımıza çıkan ekranda gayet sade bir şekilde sitenin amacına uygun olarak aramak istediğimiz gayrimenkulün çeşidi ile ilgili seçim yapacağımız bir menü ve gayrimenkulü aradığımız şehri seçeceğimiz bir başka menü var.

Gördüğünüz gibi ana sayfada bu menülerin altında Türkiye’nin en büyük 3 ili olan İstanbul, Ankara ve İzmir illerine ait ilanlara doğrudan ulaşabileceğiniz menüler yerleştirilmiş. Bu sayede büyük şehirlerde yaşayan kişilerin en kolay şekilde ev aramalarına yardımcı olunmuş.

Bu menülerden birine tıkladığımızda karşımıza çıkacak görüntü buradaki gibi olacaktır. Popüler emlak platformlarında Ankara satılık daire fiyatları için araştırma yapmak istediğinizde her bir platformu tek tek gezerek ayrı ayrı yapacağınız tüm aramaların sonucunu Flatfy’de tek bir sayfada görebileceksiniz.

İlanların üstüne tıkladığınızda ilanın bulunduğu sayfaya doğrudan yönlendirileceksiniz. Ayrıca; yine görüldüğü gibi, ilana ilişkin genel bilgilerin hepsi ufak sayfada karşınıza çıkmaktadır. Bu sayede her ilan için özel olarak ilan sayfasına gitmeye gerek duymadan genel bir bilgi edinebilirsiniz. Bu sayede; sadece detayını görmek istediğiniz ilanların yayınlandığı sayfalara gidebilirsiniz.

Arama sayfasında ilk olarak karşınıza çıkan ilanlar Flatfy sisteminde bulunan ilanlar arasından rastgele seçilen ilanlardır. Dolayısıyla; herhangi bir kritere dayanmadan gelen bu ilanlar arasında gezerek ev arayabileceğiniz gibi menünün üst kısmında bulunan detaylı arama seçeneklerine aradığınız evin özellikleri ile ilgili verileri girdiğiniz takdirde istediğiniz muhitte istediğiniz özellikte ev ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Görüldüğü gibi; Flatfy ile daire almak bu kadar kolay.

Eşsiz emlak fiyatı analiz imkanı

Flatfy, dünyanın tam 37 ülkesinde hizmet veren bir emlak arama motoru olarak içerisinde bulunan fiyat bilgilerini kullanarak emlak piyasası fiyatları ile ilgili analiz yapma şansını kullanıcılarına sunmaktadır.

Tüm ilan platformlarında yer alan ilan fiyatlarının ortak olarak toplandığı bir platform özelliği gösteren Flatfy, bu fiyatların tamamını toplayarak şehirlerdeki emlak fiyatlarına ilişkin ortalama bir değeri karşımıza çıkarmaktadır. Bu değerler; aylık olarak Flatfy tarafından yayınlanmaktadır.

Aşağıda gördüğünüz grafik, Flatfy sitesinin 2018 Ekim ayı için hazırlamış olduğu emlak fiyatlarına ilişkin verilere ait sütun grafiğidir. Bu verilerde Türkiye’nin en büyük şehirlerine ilişkin daire fiyatları bir önceki ay olan Eylül fiyatları ile birlikte verilmiş ve karşılaştırma yapma şansı sunulmuştur. Buradaki fiyatlar, Flatfy veri tabanında bulunan tüm fiyatların her şehir için ortalaması alınarak bulunmuş fiyatlardır.

Grafikte ülkemizin en büyük 10 şehrine ilişkin Flatfy emlak arama motoru üzerinde yer alan fiyatların Eylül ve Ekim ayına ilişkin ortalama değerleri görülmektedir. Turuncu renk ile belirtilmiş sütunlar Ekim ayı, diğer sütunlar ise Eylül ayı değerleridir.

Bu değerlere bakılarak İstanbul ilinin en yüksek emlak fiyatlarına sahip ilimiz olduğunu kolaylıkla görebiliyoruz. İstanbul ilinin ardından 2’nci sırada İzmir ili gelmektedir. Ekim ayı fiyatlarına baktığımızda üçüncü sırada ise Bursa ilinin olduğunu görebilmekteyiz.

En düşük konut fiyatına sahip ilimizin ise şaşırtıcı şekilde Ankara olduğu görülmektedir. Ankara’yı sırasıyla Kayseri, Konya ve Gaziantep illerinin takip ettiği grafikte Adana ve Antalya illerindeki konut fiyatlarının bu 10 şehir içinde ortada yer aldığını görmekteyiz.

Bu verilere bakılarak; özellikle yatırım amaçlı daire alımının hangi illerden yapılabileceğine ilişkin bir öngörüde bulunmak mümkündür. Zira, Eylül ayından Ekim ayına kadar konut fiyatlarının en çok arttığı il Bursa olarak görülmektedir. Buradaki fiyat artışı, Bursa ilindeki konut taleplerinin arttığına da bir işaret olarak değerlendirilebilir. İnsanların Bursa ilinde daha çok ev aldığı ve almak istediği şeklindeki bir yorum ile yatırım tercihlerimizin yönlendirmesini Flatfy sitesinin yapmasını sağlayabilirsiniz.

Popüler ve çok arananlar

Flatfy internet sitesinin ana sayfasının alt kısmına indiğimizde ise en sık arama yapılan gayrimenkullere ilişkin hazır bir liste karşımıza gelmektedir. Bu listede ilgimizi çeken veya arama yaparak hakkında sonuç elde etmek istediğimiz başlığa tıklayarak ilgili gayrimenkule ilişkin ilanların bulunduğu sayfaya doğrudan gidebiliyoruz.

Bu özellik de sitenin kullanışlılığını sağlayan özelliklerden bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor. Flatfy internet sitesini kullanarak;

  • Satılık daire
  • Kiralık daire
  • İş hanı
  • İş yeri
  • Arsa
  • Tarla

gibi tüm gayrimenkul çeşitlerine ilişkin ilan sonuçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmekteyiz.

Gayrimenkuller menüsünün altında genel bir arama listesi ve 3 büyük şehre ilişkin arama sonuçları sitenin kendi ayarları gereği bu şekilde belirtilmektedir.

Ana sayfanın en altında ise sürekli güncellenen en çok aramalara ilişkin bilgiler yer almaktadır. Gayrimenkul piyasası platformlarından tüm bilgileri toplayan Flatfy, bu platformlarda en çok araması yapılan gayrimenkul çeşidi ve onların konum bilgilerine ilişkin sonuçları da en altta belirtmektedir.

Bu sonuçlara bakarak, belli bir yerde bulunan gayrimenkule ilişkin aramaların yılın bu döneminde çok olup olmadığını öğrenme şansına sahip olabiliyoruz. Bu sayede; örneğin, yukarıdaki resme baktığımızda bu ay içinde “Aydın satılık villa” veya “Çorlu satılık daire asansör” kelimelerinin daha sık arandığını görerek Aydın ve Çorlu’daki emlak piyasalarına talebin daha çok olduğu sonucunu çıkarabiliriz.

Ayrıca, burada bulunan kelimeler üzerine gelip tıkladığımızda doğrudan ilgili kelimenin arama sonuçlarına ulaşıyoruz.

Görüldüğü gibi, Flatfy kullanarak emlak aramalarınıza farklı bir boyut katmanız mümkündür. Flatfy platformu oldukça kolay kullanımı ile yorucu bir süreç olan gayrimenkul satın alma sürecini mümkün olduğunca kolaylaştırmayı hedeflemektedir. Siz siz olun, ev almadan veya kiralamadan önce Flatfy’e mutlaka bir göz atın. Pişman olmayacaksınız.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *