En İyi Sağlık Avukatı (Bir bilinirlik çalışması)

En İyi Sağlık Avukatı (Bir bilinirlik çalışması)

Son günlerde yeni bir kelime öğrendim. Malpraktis. Aslında teknik bir kelime. hukuk ile ilgili.

Tıbbi malpraktis en kısa hali ile kötü hekim uygulaması demektir.  Malpraktis kavramı, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Hekimlik Meslek Etiği Kuralları'nın 13. maddesinde genel olarak şöyle tanımlanmıştır:

Bilgisizlik, deneyimsizlik ya da ilgisizlik nedeniyle bir hastanın zarar görmesi “hekimliğin kötü uygulaması” anlamına gelir.

Bir sene öncesine kadar abim istanbulda serbest avukatlık yapıyordu. Savunma bakanlığından gelen teklif üzerine de bu bir seneyi Ankara'da geçirdi. Şimdi tekrar İstanbul'a dönüyor.

Bu sefer ticari olarak bilinirliği sağlamak ve dolayısıyla da müşterileri tarafından telefonunun çaldırılmasını sağlamak amacıyla bu plana dahil oldum. Arama motorlarında sağlık ve hukuğun birleştiği noktada müşteriler tarafından en çok aratılan kelimeler şu şekilde :

Biz de bu kelime gruplarına göre tabii ki seo çalışmamıza başladık. Seo'yu bilmeyenler için bir cümle ile anlatacak olursak, arama motorlarındaki bilinirlik çalışması.

Bu kelimelere çalışmaya başlayalı bir ayı geçti. Yaklaşık bir ay sonrasına kadar da iyi bir sonuç alacağımız kanaatindeyim.

Web sitesinin tasarlanması, kodlanması, optimize edilmesi, hataların giderilmesi, hızlandırılması, yayına sunulması işleri tamam.

Şu an ki bu aramalarda google sıralaması şu şekilde :

  • En iyi sağlık avukatı =::bitis:: 85
  • Malpraktis avukatları istanbul =::bitis:: 26
  • Hastane davalarına bakan avukatlar =::bitis:: 27
  • Sağlık konusunda uzman avukat =::bitis:: 58

Bir ay sonraki sonuçlarımızı tekrar burada paylaşıp sizlere yorumlamayı düşünüyorum.

Sevgiyle kalın..

Hafzullah Yıldırım

Merhaba. Ben Hafzullah! Kocaeli'de yaşayan bir yazılım geliştiriciyim. 12 yıldır doğrudan sektörün içerisindeyim. Şu anda Hafzullah.com.tr yazılım firmasının kurucusuyum. İş hayatım, örgün eğitim gören bir üniversite öğrencisiyken başladı. Freelance çalışan olarak birçok web ve masaüstü projesi içerisinde yer aldım. Düzenli olarak ekibim ile altında imzam olan-olacak projeler geliştiriyoruz.

İlk Yorumu Sen Yap

Benzer Yazılar