En Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları 2019

En Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları 2019

Son yıllarda artan hackleme olaylarıyla birlikte,  insanlar güvenli mesajlaşma deneyimi sağlamak için en güvenli mesajlaşma uygulaması hangisi olduğu merak ediyor. Mesajlarımızın güvenli bir şekilde saklanması ve üçüncü kişilerin ellerine geçmesi gerçekten kötü bir olay. Bizde bu güveni az da sağlaması için şu dönemlerde en güvenli mesajlaşma uygulaması denebilecek uygulamaları listelemeye çalıştık. Buyrun bakalım hangi uygulamalar en güvenli.

1- Signal

Signal (Android, iOS), güvenli mesajlaşma uygulamalarının en üst düzeyde olması için tasarlanmıştır. Bu uygulama, uzmanların onayladığı ileri düzey uçtan uca şifreleme ile sohbetlerinizi güvende tutar ve verilerinizden hiçbiri Signal'in kendisi tarafından depolanmaz veya erişilmez.
Kullanımı ve açık kaynağı da serbesttir; böylece herkes kodunu inceler ve özgünlüğünü doğrularsa, mevcut mesajlaşma ve arama uygulamasını mutlaka yerine getirir. Ayrıca grup sohbetleri yapabilirsiniz.

2- WhatsApp

WhatsApp (Android, iOS), bazı güvenlik alanlarında yüksek derecelendirmeyi başarmıştır. Geçen yıl yeni gelen özellikle birlikte uçtan uca şifreleme whatsapp'ı daha güvenli kıldı.

3- Silent Phone

Silent Phone (Android, iOS), "dünyanın en güvenli akıllı telefonu" olarak fatura edilen Blackphone'la aynı ekiple yapılır; bu nedenle, mobil güvenlik konusunda ne yaptıklarını biliyorlar. Android ve iOS cihazları için yapılan bu uygulamalar, mobil sohbetleriniz için ek bir koruma bütünüyle gelir.
Her şeyi kapsayan, sohbetleri, video görüşmeleri, dosya aktarımları ve daha fazlasını içeren bir şifreleme var ve güvenlik özellikleri çoğu otomatik olarak arka planda çalışıyor. Mission: Impossible (Misyon: İmkansız) filminde olduğunuzu, bir dahaki sefer mobil cihazınızda olduğunuzda hissetmek istiyorsanız, metin mesajlarınıza otomatik imha seçeneği getirirsiniz.

4- Viber

Viber (Android, iOS), mesajlaşmada daha büyük büyük uygulamalar kadar iyi bilinmemekle birlikte, uçtan uca şifrelemeyi uygulayan sağlam bir güvenlik ayarına sahiptir ve mesajlarınıza ulaşılmasına engel olur Arkadaşlarınız, aileniz veya akıllı telefonunuz aracılığıyla sohbet edebilirsiniz.
Yüzeyde olsa da, Viber çıkartmalar, grup sohbetleri, genel sohbetler, sesli mesajlaşma ve video görüşmeleri ve daha fazlasının yanı sıra komik bir mesajlaşma uygulamasıdır.

5- Threema

Threema (Android, iOS), güvenlik konusunu diğerlerinden daha ciddiye alan bir uygulamadır, tüm görüşmelerinizi şifreliyor ve sızıntı olmaması için bazı devlet sırlarını biliyorsanız :) tamamen anonim olarak sohbet etme seçeneği sunuyor. Bunun dışında, bir anında mesajlaşma aracından ihtiyaç duyduğunuz tüm özelliklere sahiptir.

Hafzullah Yıldırım

Merhaba. Ben Hafzullah! Kocaeli'de yaşayan bir yazılım geliştiriciyim. 12 yıldır doğrudan sektörün içerisindeyim. Şu anda Hafzullah.com.tr yazılım firmasının kurucusu ve geliştiricisiyim. İş hayatım, örgün eğitim gören bir üniversite öğrencisiyken başladı. Freelance çalışan olarak birçok web ve masaüstü projesi içerisinde yer aldım. Düzenli olarak altında imzam olan-olacak projeler geliştiriyor, blog yazıyor ve fotograf çekiyorum.

İlk Yorumu Sen Yap

Benzer Yazılar