Deep Web Nedir, Ne Işe Yarar, Nasıl Girilir

Deep Web Nedir, Ne Işe Yarar, Nasıl Girilir
Deep Web Nedir, Ne Işe Yarar, Nasıl Girilir

İnternet'in bilinmeyen ve çok da masum olmayan karanlık yüzüyle tanışmaya hazır mısınız? Deep Web hakkında tüm bilinmeyenler yazımızda açıklığa kavuşuyor. Öyleyse tam olarak nedir bu Deep Web?

Öncelikle Deep Wep; sahip olduğumuz kişisel sunucularla giriş yapılamayan, herkesin erişimin imkanının olmadığı, günlük olarak kullandığımız internetten farklı bir alandır. Eğer siz de sadece mevcut internet tarayıcınız olan Internet Explorer, Safari, Google Chrome yada Firefox'u kullanarak web ağındaki bütün sitelere veya verilere ulaşabileceğinizi sanıyorsanız, büyük bir yanılgı içerisindesiniz. Ayrıca Deep Web'e internet tarayıcıları haricinde arama motorlarından da giriş yapmak mümkün değildir.

Şimdi nasıl olur da bizim giremeyeceğimiz özel bir alan varlığını sürdürüyor diye soruyor olabilirsiniz. Onu da şöyle açıklayalım; öncelikle bir internet sitesinin arama motorları tarafından gösterilebilmesi için o sitelerin arama motorları tarafından indekslenmesi gerekir. Ancak Deep Web'de bu indeksleme işleminden çeşitli yöntemlerle gizlenen siteler yer alır. Bu nedenle biz onları görmesek bile o siteler internetin derinliklerinde varlıklarını sürdürmektedirler.

Erişilebilir web'in arkasında bir dünya

Tıpkı bir buz dağının okyanus içerisinde kalan görünmeyen yüzü olarak örnek verebileceğimiz Deep Wep'in içeriğinin arama motorları tarafından ulaşılabilen içerikten 30 kat fazla olduğu yapılan akademik araştırmalar sonucu ortaya çıkarılmıştır.

Buzdağının Altıdan Kalan Kısım - Deep Web ve Dark Web

Buzdağının altında kalan kısım : Deep web ve Dark web

Son olarak Deep Web'e girmenin oldukça sakıncalı olduğunu vurgulayalım. Zira içerik olarak uyuşturucu satıcıları, bilgisayar korsanları hatta seri katiller gibi tehlikeli unsurların bulunduğu Deep Web, FBI tarafından sık sık denetlenmektedir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

  1. profilAli Yatarkalkmaz

    Kısa bir özet halinde yazmışsınız elinize sağlık. İnternette bu konu ile ilgili o kadar saçma bilgiler dolaşıyor ki böyle yazılara ihtiyaç var.

  2. profilkadir yegin

    merhaba benim arabam transıt jorney aracıım marsa basıyor ama calişmiyor.yakıt gostergesı mars cevırırken sıfıra dusuyor.arac nıye yakıtkesiyor.arıza nedır acaba

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *