Clubhouse Kullanım Rehberi

Clubhouse Kullanım Rehberi

Clubhouse özellikle başlangıç aşamasında davetiyenin zorunlu olmasıyla dikkat çekti. 2 geliştirici tarafından Amerika'da kurulan ve kısa süre içerisinde tüm dünyada kullanılmaya başlanan Clubhouse, özellikle uygulamaya yabancı olan kişilerin ulaşmakta zorluk çektiği bir uygulama. Temel olarak sese odaklanan ve kişilerin birbiriyle konuşmalar yapabildiği ses odalarına sahip olan Clubhouse, böylece kişilerin kendini daha iyi bir şekilde ifade etmesini sağlıyor. Amerika'dan tüm dünyaya yayılarak farklı platformlarda desteklenmeye başlayan Clubhouse, anlık olarak gerçekleştirilen etkinliklere katılma esasına dayanıyor.

Clubhouse nasıl kurulur? 

Clubhouse kullanmak isteyen kullanıcıların mevcut işletim sistemine göre farklı işlemler yapması gerekmektedir. İlk olarak iOS platformunda desteklenen Clubhouse iOS uygulama mağazasında yer almaktadır. Bu nedenle kullanıcılar cep telefonlarındaki mobil marketlere ulaşarak kolay bir şekilde uygulamanın en güncel sürümünü indirebilmekte ve kurabilmektedir. Uygulama marketlerde yer alan uygulama sayfasındaki Clubhouse indir seçenekleri ile dakikalar içerisinde indirilebilecek bu uygulama, kısa sürede kullanılabilir hale gelecektir.

Clubhouse nasıl kullanılır?

Clubhouse çok gelişmiş bir keşif bölümüne sahiptir. Bu bölüm üzerinden kişiler, konular ya da farklı ses odaları için arama yapılarak istenilen içerikler bulunabilir. Herhangi bir odaya katıldıktan sonra ise kişiler mevcut odadaki konuşmaları dinleme şansı elde etmektedir. Ancak özellikle uygulamaya ilk giriş itibariyle, kişilerin ilgi alanlarına göre farklı oda ve kişileri takip etmesi gerekir. Böylece daha etkin hale gelecek ana akış üzerinden, kişilerin katıldığı ya da oluşturmuş olduğu odaları görebilir, bu odalara sizler de katılabilirsiniz.

Odaya katılmak mümkün olsa da özellikle konuşma yapmak, oda yöneticilerinin iznine tabidir. Odaya katıldıktan sonra el kaldırma özelliğini kullanan kullanıcılar, konuşmak istediğini oda yöneticilerin iletmektedir. Eğer bu istek kabul edilirse, kişiler mevcut odadaki konuşmalara katılabilmektedir. Her kullanıcı kendi odasını oluşturma imkânına da sahiptir. Üstelik sadece mikrofon desteği isteyen Clubhouse kamera kullanımı gibi farklı gereksinimlere de sahip değildir. 

Clubhouse’u sorunsuz bir şekilde kullanmak isteyenlerin öncelikle davetiye alması, ardından profilini uygun bir şekilde yapılandırması gerekir. Özellikle ilk baştan itibaren ilgi alanlarının ve oluşturulacak sohbet odalarının konuları sınırlandırılmalıdır. Bu doğrultuda uygulamada yer alan tüm özellikleri kullanarak sese odaklanan ve kişilerin herhangi bir kısıtlama olmaksızın konuşmasını sağlayan Clubhouse’da yeni bir deneyim yaşanabilir.

https://clubhouse.indir.com/iphone     clubhouse indir clubhouse ios

Hafzullah Yıldırım

Merhaba ben Hafzullah! Voiser.net, Hesaplus.com projelerinin kurucusuyum. 2015'te Kocaeli Üniversitesi'nden mezun oldum ve devamında Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım. 2017'de çalıştığım şirketten istifa ederek kendi yazılım firmam Hafzullah.com.tr'yi kurdum.

İlk Yorumu Sen Yap

Benzer Yazılar

Voiser Yeni Ofisine Geçti
Bedelli Askerliğin Tarihçesi