Çağrılar konferans görüşmesi olarak birleştirilemiyor (Vodafone)

Çağrılar konferans görüşmesi olarak birleştirilemiyor (Vodafone)
Çağrılar konferans görüşmesi olarak birleştirilemiyor (Vodafone)

Çağrılar konferans görüşmesi olarak birleştirilemiyor hatasının çözümü bu yazıda.

Telefonlarda birçok kişiyle aynı anda görüşme yapmamızı sağlayan Telekonferans özelliği tüm operatörler tarafından desteklenmektedir. Eğer telefonunuz da telekonferans özelliğini destekliyor ise aynı anda birçok kişi ile görüşme yapabilir, kişileri birbirlerine bağlayabilirsiniz.

Konferans görüşmesi nasıl yapılır?

Konferans görüşmesi yapmak istiyorsanız kullanıcıları tek tek aramanız gerekmektedir. Önce arayacağınız kişilerden birini arayın. Telefonu açmasını bekleyin. Eğer telefonunuz telekonferans özelliğini destekliyor ise karşıdaki kişi telefonunu açtığında ekranda hoparlöre al, sessize al gibi yeni butonların yanında çağrı ekle diye bir buton daha çıkacaktır. Karşıdaki kişiye hatta kalmasını söyleyip çağrı ekleme butonuna basın. Telefonunuz konuşmadaki kişi veya kişileri beklemeye alacaktır. Daha sonra çağrı ekle ile diğer arkadaşlarınızı arayıp onları da bir bir konferansa alabilirsiniz.

Samsung konferans görüşmesi nasıl yapılır? Türk telefon konferans görüşmesi nasıl yapılır? İphone telekonferans görüşmesi nasıl yapılır? sorularının cevabı bu şekilde. Diğer iphone, htc, lg, vestel vb. telefonlarda da bu özellik aynı şekilde kullanılır.

Eğer telekonferans görüşmesi yapmaya çalıştığınızda "Konferans görüşmesi yapılamıyor" gibi bir uyarı alıyorsanız operatörünüz (Avea yani Türk telekom, Vodafone veya Turkcell operatörlerinde telekonferans özelliğiniz kapalı durumdadır.)

Vodafone için :

https://www.vodafone.com.tr/MyVodafone/myvodafone.home.php

Turkcell için :

http://www.turkcell.com.tr/

Türk Telekom (Avea) için : 

https://www.avea.com.tr/mps/portal?cmd=onlineTransactionsHome&lang=tr

Bu adresleri kullanarak online hesabınıza giriş yapıp, daha sonra aşağıdaki adımları takip ederek telekonferans özelliğini açma işlemini yapabilirsiniz.

Operatörünüze ait online hesabınıza giriş yaptıktan sonra üst menüden Ayarlarım > Arama Ayarlarım yolunuz izleyin. Açılan sayfada Diğer kategorisi altında Konferans butonunu aktif hale getiriniz. İşte artık sizin telefonunuz da telekonferans görüşmesine hazır.

Turkcell ve Avea operatörleri telekonferans hizmetlerini aktif olarak tanımlamaktadır. Sadece Vodafone telekonferans özelliğini kapalı konumda tutmaktadır, bunu açabilme imkanını size vermektedir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

 1. profilMehmet Basel

  Vodafone konferans görüşmeleri için aktivasyon gerektiriyor eğer açmazsanız çağrılar birleştirilemedi hatası veriyor.

 2. profilBiri

  Arkadaşlar vodafone yanımda uygulamasını indirin ayarlar bölümünden telekonferansı açın oluyor

 3. profilgarajkayseri com

  teşekkür ederim. vodafone ayarlardan yaptım oldu

 4. profilSinem Ahmetoğulları

  Yazıyııı yazandannnn Allah razı olsun citten olmuyırdu telefoncuya gitrim müşteri hizlemtşerini ara dedi üşendim aramaya bir umut googlede bakayım dedim ve oldu çok teşekkür ederim

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *