Bit Hangi Kokuya Gelmez?

Bit Hangi Kokuya Gelmez?
Bit Hangi Kokuya Gelmez?

Bit sorunları en fazla çocuklarda meydana gelen sorunlardandır. Son derecede endişe kaynağıdır. Bununla birlikte bitlerden kurtulmakta oldukça zordur. Ancak bitler hakkında doğru bilinen yanlışlar vardır. Bitler sadece yağlı ve pis saça değil, temiz saçlarda da barınabilirler. Saç derisine yapışarak her geçen gün ürümeye devam ederler. Beraberinde kaşıntı da oluşmaktadır. Bitlerden kurtulmak bu sebeple önemlidir. Aksi taktirde daha fazla oluşabilirler ve kurtulması da zaman alabilir.

Bitleri engelleyebilmek ve kurtulmak için sevmedikleri kokuları saça sürmek faydalı olacaktır. Bitler elma sirkesi kokusuna dayanamazlar ve zamanla ölmeye başlarlar. Ancak saç derisine masaj yaparak sürülmesi gerekmektedir. Ayrıca, saça sürüp hemen bırakılmamalıdır. İnce tarak yardımıyla saçlar taranmalı ve saçlardan arındırılmalıdır.

Bit Gelmemesi İçin Bitkisel Çözüm

Bitlerden kurtulmak için bitkisel çözümlerden yardım alabilirsiniz. Bitkisel çözümlerde oldukça faydalı yöntemlerin başında gelir. Okaliptüs yaprağı çayı bitlere iyi gelen bir bitkisel çözümdür. Aktarlardan hazır bir şekilde rahatlıkla alabilirsiniz. Saç derisine masaj yaparak sürülmesi tavsiye edilir.

Bit yumurtalarını dahi zamanla öldürmeye başlar ve saçtan arındırılır. Kafa derisine masaj yaparak sürebilirsiniz. Bitleri uzaklaştırmak için en etkili bitkisel çözümlerden biride biberiye çayıdır. Biberiye çayı saç derisine ovarak sürülmelidir. Böylelikle bitler zamanla saç üzerinden gidecektir. Bunun yanı sıra, aromatik yağlarda kullanabilirsiniz. Aromatik yağlar bitleri saçtan uzaklaştırır ve öldürür.

Kokusuna dayanamazlar. En etkili olanlarından hindistan yağı, ıtır çiçeği ve anason olmaktadır. Aktarlardan kolayca bulabilirsiniz. Saça bol miktarda sürülmesi ve bir kaç saat bekletilmelidir. Bu süreç içerisinde bitleri tarak yardımıyla arındırabilir ve öldürebilirsiniz. Bit yumurtalarına da oldukça iyi yöntemlerdir. Ayrıca, bu aromatik yağlar saçı daha iyi besler ve canlı olmasına da yardımcı olur.

Banyodan sonra nemli saçlara zeytinyağı sürülmesi önerilmektedir. Saçın tekrardan canlanmasına ve bitlerden arındırmaya yardımcı olur. Bitlerin saç derisinde çoğalmaması için erken teşhis her zaman önemlidir. Bitkisel çözümlerle sık sık tekrarlanmalıdır. Aksi taktirde kendiliğinden gitmeleri mümkün değildir. Bit tarağını eczanelerden temin ederek saçınızı her gün bu şekilde tarayabilirsiniz.

Elma Sirkesi Bit Öldürür mü?

Bitleri öldürmek için en etkili yolların başında elma sirkesi gelmektedir. Elma sirkesi bitleri öldürür ve tekrardan oluşumlarını engeller. Kokusuna ve içerisindeki asitlere dayanamazlar. Bitlerden kurtulmak için elma sirkesi son derecede faydalı bir yöntem olacaktır. Elma sirkesini kullanırken saçlar mutlaka kuru olmalıdır. Kuru saçta etkili bir yöntemdir. Ardından bol miktarda elma sirkesini hem diplere hemde saç uçlarına ilave edilmelidir. Saç derisine iyice yedirerek, masaj yapılmalıdır. Daha iyi bir sonuç alabilmek içinde elma sirkesini saçlara sürdükten sonra streç filmi sarabilirsiniz. Böylelikle saçın hava alması kesilecek ve bitler kokusuna dayanamayacaktır. Elma sirkesini saçta uzun süre bekletebilirsiniz. Buna rağmen bitler devam ediyorsa, mutlaka eczane danışılmalı ve ilaç kullanılmalıdır.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *