Bir sonsuz dost olsa

Bir sonsuz dost olsa

Pek sık görmesem de hep yanımda olduğunu bildiğim, yalansız riyasız dertleşebildiğim..
Kuşağımın en iyilerindendi şüphesiz.
Beraber okuduk, birlikte koştuk son 13 yılın amansız parkurunu. Parkurun bütün zorluğuna rağmen dostluğumuzu koruyabildik, acıları birlikte göğüsleyebildik ya! Artık yenildik sayılmayız hiçbir başarısızlıkta.

Issızlığın, yalnızlığın en koyulaştığı anda, küçücük bir kağıda yazdığımız kısa, ama ümitvar bir yazıyı, yüreğe benzer bir taşa bağlayıp birbirimizin camından içeri atabilmektir dostluk.

Aynı dili konuştuğunuz, dert verip çare aldığınız, siz stres atarken onu strese soktuğunuz, bazen kızdığınız ama kesinlikle dayanamayıp hemen barıştığınız ve hayatınız boyunca sayıları çok fazla olmayacak kişilerdir. Hayatta herkes kazanamaz bu cevheri, varsa ona canınız gibi sahip çıkmaktan kendinizi alıkoymanın ne kadar saçma olduğunu sizler de bilirsiniz ama ben yine de hatırlatmak isterim.

Dost, yazılan dört harflik bir kelimeyi okuduğunda gözleri sulanan, aklında güzellikler uyanan kişinin tanımıdır. Dost ağız dolusu kelimeleriyle dosttur sözünde değil özündedir anlamı..

İyiliğin ve ustalığın bu kadar eziyet gördüğü, kötülüğün ve yeteneksizliğin bunca ödüllendirildiği bir dünyada cesaret ile ihanet arasında git gel yapan bir dostluklardan daha iyisine layık olmanız dilğiyle.. 

Hafzullah Yıldırım

Merhaba ben Hafzullah! Voiser.net, Hesaplus.com projelerinin kurucusuyum. 2015'te Kocaeli Üniversitesi'nden mezun oldum ve devamında Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım. 2017'de çalıştığım şirketten istifa ederek kendi yazılım firmam Hafzullah.com.tr'yi kurdum.

İlk Yorumu Sen Yap

Benzer Yazılar

Voiser Yeni Ofisine Geçti
Bedelli Askerliğin Tarihçesi