Aliexpress Tütün Sarma Makinesi

Aliexpress Tütün Sarma Makinesi
Aliexpress Tütün Sarma Makinesi
Selamün Aleyküm kardeşim.
Alibaba'dan tütün sarma makinesi almak istiyorum. 12 adet. Acaba gümrüğe takılır mı? Bir mümkünü var mı geçirmenin. Satıcı ile konuşurum tanesini 1 dolardan gösterir. 30 euro sınırını geçmez. Fakat Gümrükte Yasaklı maddelerden biri midir?
https://m.alibaba.com/product/60258107190/Retro-And-Classical-Tube-Handy-Filling.html?s=p&spm=a2706.7843299.1998817009.37.7h57it

Tütün ve tütün ürünleri gümrük ve ticaret bakanlığı tarafından yasaklı ürünler listesinde. Ama bu alet tütün ve tütün ürünleri grubunda değil, bu küçük el aletleri kategorisinde bir ürün o yüzden yasak konusunu kolaylıkla aşar.

12 veya 15 tane olması önemli değildir, 30 Euroyu geçmediği sürece. Gümrük ve ticaret bakanlığı tarafından sayı sınırlaması koşullandırılmamıştır. Eğer satın aldığınız paket 30 Euro üzerindeyse ürünün ne olduğu sorgulanır. Ve o durumda içerisinden 12 tane tütün sarma makinesi çıkarsa, o zaman gümrükte takılabilir.

Ama fiyat 30 Euro altında kalırsa, yüksek ihtimal ürün elinize ulaşır. Gerekiyorsa vergisini ödeyip teslim alın, yüksek bir mebla çıkmayacaktır. Veya 30 Euro'nun altında kalacak şekilde paketlenip gönderilsin ürünleriniz.

Sizin de herhangi bir konuda bir sorunuz varsa, iletişim sayfasından bana sorunuzu iletin, size özel cevabı yazı olarak yayınlayayım, diğer arkadaşlarda faydalansınlar.

Umarım faydalı bir soru-cevap olmuştur.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

  1. profilMurat Birgül

    Teşekkür ederim üstadım cevabı aldım.

  2. profilBeytullah

    Bildiğim bir site var, tavsiye ederim bu tür makinaları en uygun ve en güvenilir adres bence.

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *